Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Wodzisławia Śląskiego szuka zastępcy

Facebook Twitter

Mieczysław Kieca chciałby zatrudnić drugiego wiceprezydenta od stycznia przyszłego roku. Mówił o tym w studio Radia 90.

To jedna ze zmian, jakie w organizacji pracy urzędu, zamierza wprowadzić prezydent Wodzisławia Śląskiego, który jeszcze rok temu twierdził, że jeden zastępca wystarczy. Dziś zmienia punkt widzenia. Czekam na chętne osoby – mówił Mieczysław Kieca, poranny gość Radia 90:

Obecnie w pionie prezydenta miasta jest podległych 11 wydziałów, tych zadań jest coraz więcej, przez te ostatnie miesiące, mieszkańcy, w tym Rady Dzielnic, sygnalizowały, że oczekują większej obecności prezydenta miasta na tego typu spotkaniach i dyskusjach. Nie da się tego wszystkiego pogodzić w ciągu 24 godzin pracy, a nie samą pracą człowiek żyje, nawet tak najwspanialszą. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie, nie ma tutaj żądnej osoby wyznaczonej, chciałbym i poszukuję osoby na to stanowisko, która uważa, że wizja nowoczesnego  zarządzania- urzędem i miastem- oparta na pracy projektowej, na strategii, na rozmowie z ludźmi, na dialogu ma sens .

Jakość organizacji pracy w wodzisławskim Urzędzie Miasta badała jedna z firm, która w raporcie zauważa że w magistracie jest za dużo kierowników. To też się zmieni- zapowiada gospodarz Wodzisławia Śląskiego:

Były uwagi co do struktury organizacyjnej, że część stanowisk kierowniczych powinno być stanowiskami zaszeregowanymi jako główni specjaliści, w Wodzisławiu tak sytuacja miała miejsce z dwóch względów (…).

Sprawdź inne tematy z piątkowego (25.10.) spotkania z porannym gościem Radia 90:

Do końca sierpnia 2021 roku, czyli o rok dłużej potrwa remont pałacu Dietrechsteinów w Wodzisławiu Śląskim

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj