Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent: „Wszystko wskazuje na to, że to najgorsza tragedia na tej kopalni” [WIDEO]

Facebook Twitter

„Chciałbym aby za pośrednictwem mediów, najbliżsi górników i ratowników przyjęli moje wyrazy współczucia. To tragiczna sytuacja” - mówił dzisiaj (21.04.) po południu przed kopalnią Pniówek w Pawłowicach prezydent Andrzej Duda.

Głowa państwa odwiedziła zakład, w którym od wczorajszej nocy trwa akcja ratunkowa. Ciągle poszukiwanych jest 7 górników i ratowników górniczych.

Prezydent Andrzej Duda: Wszyscy wiedzą, że praca w kopalni na dole wiąże się z ryzykiem. Niestety czasem jest tak, że dochodzi do katastrofy górniczej i tak się właśnie stało tutaj na Pniówku. Wszystko wskazuje na to, że to jest najgorsza katastrofa w dziejach tej kopalni. Wiemy w tej chwili, że pięciu górników, wśród nich ratownicy, nie żyje. Niestety jest też sześciu górników w bardzo ciężkim stanie w szpitalu w Siemianowicach Śląskich, w związku z poparzeniami. Los tych, którzy zostali na dole, w sumie siedmiu górników – jeden zastęp ratowników i dwóch górników ze ściany, których wcześniej nie zdążono wydobyć. Los ich jest nieznany.

Na razie nie jest możliwe określenie, jak długo potrwa przebycie kilkuset metrów, które do pokonania mają ratownicy.

Prezydent Andrzej Duda: Na pewno ta akcja nie będzie toczyła się szybko. Można to powiedzieć 100-procentową pewnością, że dotarcie do tych ratowników, górników, którzy tam się znajdują zabierze jeszcze długie godziny. Męstwo ratowników, którzy są na dole, którzy tam walczą z żywiołem jest ogromne. Widziałem się przed chwilą z ratownikami, także z częścią tego zastępu, który był tam w momencie wybuchu i tymi ratownikami, którzy przeżyli i nie są poszkodowani, poza lekkimi zadrapaniami. Niezwykłe męstwo, niezwykłe bohaterstwo i niezwykłe oddanie tej służbie dla kolegów, najbliższych i przyjaciół.

Wsparcie dla rodzin zadeklarował także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

 

 

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Pawłowic. W kopalni KWK PNIÓWEK trwa akcja ratunkowa.

„https://www.facebook.com/Radio90pl/” > Radio 90 Czwartek, 21 kwietnia 2022

 

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kierownictwem kopalni i ratownikami górniczymi. Trwa akcja ratunkowa na KWK Pniówek w Pawłowicach. < href = „https://www.facebook.com/Radio90pl/” > Radio 90 Czwartek, 21 kwietnia 2022

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024