Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Żor napisał list do rodziców 6-latków

Facebook Twitter

Żory podobnie jak i inne miasta w Polsce stanęły przed problemem braku miejsc w przedszkolach dla najmłodszych dzieci. Prezydent Waldemar Socha napisał list otwarty do rodziców tej sprawie. W Żorach - mieście, które jako jedno z niewielu na Śląsku ma dodatni przyrost naturalny, może to być spory problem.

Dziś w Żorach mieszka 735 sześcioletnich dzieci, trzylatków również jest ponad siedemset. Dlatego też prezydent Socha apeluje do rodziców sześciolatków, by posłali swoje dzieci do szkoły.

Po pierwsze: z powodu braku miejsc w przedszkolach grupy przedszkolaków 6-letnich i tak będą przeniesione do szkół. Jak udało nam się dowiedzieć mają tam powstać specjalne filie.

Po drugie: jeżeli w nowo powstałych klasach pierwszych liczba uczniów będzie mniejsza niż 11, to zgodnie z prawem dla tych uczniów zostanie wskazana szkoła podstawowa inna niż szkoła, w obwodzie której mieszka dziecko.

Po trzecie w końcu: zdaniem władz szkoły są odpowiednio przygotowane, a nauka w mniej licznym roczniku oznacza łatwiejsze dostanie się w przyszłości do liceum czy na studia. No i jeszcze jeden ważny argument, sześciolatek w przedszkolu zabiera miejsce trzylatkowi.

List prezydenta Sochy był przedstawiany rodzicom podczas zebrań w przedszkolach. Teraz oni muszą podjąć decyzję co zrobić.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023