Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Próba oszustwa metoda ”na policjanta’ w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Mieszkańcy, którzy odebrali telefon, nie uwierzyli w usłyszaną historię i po zakończeniu rozmowy z rzekomym policjantem, zadzwonili na Policję. Tylko wczoraj (23.11.) w Jastrzębiu-Zdroju kilka razy oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób, na szczęście bezskutecznie.

fot.pixabay.com

Mężczyzna podający się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji przekazał, że robią zasadzkę na fałszywego listonosza i w trakcie rozmowy wypytywał, czy w mieszkaniu jest większa ilość gotówki. Na szczęście tym razem starsi mieszkańcy miasta zachowali zimną krew i nie nabrali się na oszustwo.

Sposób działania sprawcy z reguły jest taki sam. Osoba telefonująca do swojej ofiary, często osoby starszej, zamieszkującej samotnie i mogącej posiadać jakieś oszczędności przedstawia się jako policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji, przekazuje, że rozbijają „szajkę” listonoszy oszukujących starsze osoby. Osoby pytane były o posiadanie w domu jakieś większej gotówki. W innym przypadku po przedstawieniu się przez dzwoniącego jako policjant poinformował kobietę, że został ujawniony fałszywy dowód osobisty na jej dane i że pieniądze na koncie bankowym są zagrożone. Wybranie numeru 997 bez wcześniejszego odłożenia słuchawki nie połączy nas z numerem Policji, a tak właśnie oszuści próbowali potwierdzić swoją autentyczność.

Pamiętajmy!

Policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez nich akcjach. Nie proszą o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom. Jeśli nie mamy całkowitej pewności, kto do nas dzwoni, nie podejmujmy rozmowy i nie przekazujmy żadnych informacji o sobie. W żadnym wypadku w takich okolicznościach nie przekazujmy pieniędzy!

Natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj