Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Problem na skrzyżowaniu na Paruszowcu w Rybniku

Facebook Twitter

W tym miejscu zawsze były korki, lecz to, co dzieje się tam teraz, przekracza wszelkie granice. W sprawie zakorkowanego skrzyżowania ulic Mikołowska, Stawowa, Wielopolska w Rybniku od kilku dni dzwonią i piszą do nas kierowcy.

Według nich, sygnalizacja świetlna działa tak, że tworzą się tam coraz większe korki. W godzinach szczytu, by wjechać do miasta ulicą Mikołowską, czeka się nawet aż od Przegędzy, ciężko też przejechać skrzyżowanie jadąc od strony Stawowej:

Co na to zarządca drogi? Faktycznie w tym miejscu zmieniony został system sygnalizacji, stara nie nadawała się już do użytku – potwierdza Naczelnik wydziału dróg w rybnickim magistracie, Jacek Hawel:

Sygnalizacja, która dotychczas na tym skrzyżowaniu funkcjonowała to była sygnalizacja starego typu, która nie mogła być dalej eksploatowana ze względu na parametry techniczne urządzeń sterujących, jak również urządzeń detekcyjnych. Trzeba było podjąć decyzję, aby zaprojektować i wybudować sygnalizację świetlną, która spełnia nowe wymagania dotyczące detekcji.

Były problemy na skrzyżowaniu po przebudowie sygnalizacji – potwierdza naczelnik Hawel. Jego zdaniem, teraz sytuacja powinna być już o wiele mniej uciążliwa dla kierowców:

Jest coraz lepiej, ta sygnalizacja zaczyna funkcjonować tak, jak zamierzaliśmy. Kierowcy muszą mieć świadomość tego, że nie tylko kierunek główny do centrum miasta jest kierunkiem wiodącym. Również natężenie ruchu generowane z ulicy Wielopolskiej jest równie ważne. Stąd okresowo, w godzinach szczytu mogą pojawić się korki.

Nowa sygnalizacja jest cały czas monitorowana i a jej parametry zmieniane tak, by poprawiać sytuację na skrzyżowaniu:

Ta sygnalizacja przez okres gwarancji jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie systemy, jakimi dysponujemy jako administrator drogi. Mamy podgląd on-line na sygnalizację wizyjną i elektroniczną. Każda sygnalizacja pod takim kątem przez okres kilku miesięcy jest pod stałym nadzorem. Można korygować, robimy to, jak trzeba posterować ręcznie to też to robimy. Będzie lepiej, powoli, sukcesywnie.

Dodajmy, że już od dawna zapowiadana jest także przebudowa samego skrzyżowania. Czy i kiedy to nastąpi? Do tego tematu będziemy wracać w Radiu 90.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024