Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Problem z pobraniem testów w Raciborzu. Jest reakcja służb wojewody

Facebook Twitter

Jest reakcja służb wojewody na nasze informacje o problemie z pobraniem testów w Raciborzu. Przypomnijmy, punkt poboru ograniczył ilość wymazów, bo laboratoria okazują się już niewydolne.

Mieszkańcy mają do dyspozycji 50 punktów na terenie województwa, dokładną listę otrzymają pacjenci z Raciborza

– mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego:

Dla szpitala w Raciborzu przekażemy listę punktów, które znajdują się najbliżej Raciborza, taka lista jest dostępna dla wszystkich mieszkańców w całym województwie na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakładce covid-19 i na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego w Katowicach jest lista 50 punktów wymazowych, rozrzuconych na terenie całego województwa, głównie są to punkty przy szpitalach, ośrodkach zdrowia. Nie mamy informacji, aby w tych punktach tworzyły się korki.

Takie punkty wymazowe są w Rybniku, Wodzisławiu, Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, Czerwionce-Leszczynach czy Rydułtowach. Na terenie województwa śląskiego działają 24 laboratoria, wykonują one do 20 tysięcy badań dziennie. Jak zapowiada Alina Kucharzewska w listopadzie ma ruszyć kolejne laboratorium:

Tworzymy jeszcze dodatkowe laboratorium w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, od listopada będzie to jedno z największych laboratoriów w województwie.

Radio 90: Jak długo się dzisiaj czeka na wyniki?

Patrząc na mój osobisty przypadek, czekałam raptem 10 godzin. W punkcie w Czerwionce-Leszczynach został ode mnie pobrany wymaz i nie było żadnej kolejki.

Niestety dziś (27.10.) odnotowano najwyższą od początku pandemii liczbę nowych potwierdzonych przypadków. To ponad 16 tysięcy, na Śląsku jest ich blisko 1300.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022