Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Problem ze śmieciami w gminie Czerwionka-Leszczyny. Ogłoszono konkursy

Facebook Twitter

Problem ze śmieciami w gminie Czerwionka-Leszczyny. Pomimo tego, że system wywozu śmieci działa już tam od ponad 8 lat, nadal jest problem z ich segregacją przez mieszkańców.

fot.pixabay.com

Elżbieta Student: Ciągle borykamy się z tym samym problemem, mieszkańcy osiedli podrzucają odpady poremontowe wokół altan śmietnikowych, jest problem z dokładnym segregowaniem odpadów, w pojemnikach przeznaczonych na odpady selektywne znajdują się odpady różnego rodzaju, bioodpady trafiają do pojemników z odpadami zmieszanymi. To wszystko powoduje, że przy altanach śmietnikowych powstaje bałagan

-mówiła naczelnik wydziału gospodarowania odpadami w Urzędzie Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach. W ramach kampanii informacyjnej do domów i mieszkań w gminie trafiają broszury i ulotki.

Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach w ramach projektu „DbajMY, ReagujMY, SegregujMY” ogłosił konkursy dla mieszkańców – na najlepsze hasło promujące segregację odpadów oraz na filmik, w krótki sposób prezentujący codzienne domowe czynności wspierające środowisko naturalne. Prace konkursowe można nadsyłać do 15 października. Celem projektu jest promocja troski o środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowej gospodarki odpadami. Działania zostały zaplanowane i są realizowane przez Wydział Gospodarowania Odpadami, Wydział Programowania i Funduszy Zewnętrznych oraz Biuro Rzecznika Prasowego.

Więcej informacji na www.czerwionka-leszczyny.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj