Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Problemy na drogach w Żorach. Ogromne korki w godzinach szczytu

Facebook Twitter

W godzinach szczytu ciężko przejechać przez Żory. To nic nowego, bo zawsze tworzą się wtedy korki, ale te na które od kilku dni natrafiają kierowcy znacznie wydłużają dojazd do celu.

Według jednego z naszych słuchaczy, Witolda z Żor, remonty trwają w dwóch miejscach naraz i stwarza to duże problemy.

 

W Żorach jest jedna droga zablokowana za policją w kierunku wiślanki. Takie korki…  Chciałem wyjechać w kierunku Rybnika i na obwodnicy znowu jest remont. Czy ktoś pomyślał o tym? (…)

Faktycznie trwają prace w dwóch miejscach – potwierdza naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miasta w Żorach.

Adrian Lubszczyk: Obecnie remontujemy dwie duże ulice w centrum naszego miasta. Są to ulice, których nawierzchnia wymagała remontu. Jest to ulica Stodolna w samym centrum miasta i ta ulica jest zamknięta dla ruchu. Mogą tam jedynie dojechać pojazdy, które mają dojazd do posesji lub punktów usługowych. Drugą ulicą, która jest obecnie w remoncie, jest ulica Rybnicka. Tam są prace związane z budową i remontem kanalizacji. Niestety, konieczne było wyłączenie jednego pasa ruchu. Na czas trwania prac zostały wyznaczone objazdy.

Adrian Lubszczyk, naczelnik wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miasta w Żorach.

Pytanie kierowców jest jednak zasadne: czy prace, które powodują tak duże utrudnienia i ogromne korki muszą być prowadzone w dwóch miejscach w tym samym czasie?

Adrian Lubszczyk: W tym roku prac remontowych na ulicach jest niezwykle dużo i tak się akurat złożyło, że te dwie ulice są remontowane w jednym terminie. Nie możemy odpychać prac na drogach na późniejsze terminy. Zależy nam, żeby zrealizować jak najwięcej prac jeszcze w tym roku. Póki pogoda nam pozwala, staramy się, żeby te remonty trwały i się toczyły, aby później mieszkańcy mogli korzystać z jak najlepszych dróg. Z pewnością jest to utrudnienie dla kierowców. Mamy nadzieje, że nie jest aż tak duże i że kierowcy zrozumieją tę sytuację. Już niedługo będą mogli cieszyć się z lepszych dróg, lepszej jakości i szybciej, sprawniej przejeżdżać przez nasze miasto.

Póki co kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace na ulic Stodolnej mają zakończyć się z końcem roku, ale jak mówi Adrian Lubszczyk, jest szansa, że uda się doprowadzić je do końca szybciej. W październiku zakończą się roboty wodociągowe na ulicy Rybnickiej ale będzie ona nadal zamknięta, wymieniona ma zostać tam nawierzchnia na całej długości od centrum do skrzyżowania Armii Krajowej i na samym skrzyżowaniu. Roboty na drodze mają zakończyć się na początku grudnia. Są jeszcze dwa inne miejsca w Żorach gdzie kierowcy natrafią na utrudnienia

Adrian Lubszczyk: Obecnie toczą się prace na ulicy Folwareckiej do skrzyżowania z ulicą Ogniową. Tam także budujemy nowy chodnik. Kolejna ulica, na której prowadzimy właśnie prace jest ulica Żołnierzy Września. Tam, oprócz remontu drogi, będziemy także budować nowe parkingi.

Jak zapewnia Adrian Lubszczyk, wszystkie prace na żorskich drogach powinny zakończyć się z końcem tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj