Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Problemy z e-zwolnieniami

Facebook Twitter

Problemy z e-zwolnieniami. Od rana zawieszają się komputery - usłyszał Arkadiusz Żabka w jednej z rybnickich przychodni. Od 1 grudnia w całej Polsce lekarze mają obowiązek wystawiać zwolnienia tylko w postaci elektronicznej. Do wprowadzenia e-zwolnień Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowywał się od kilku miesięcy.

Niestety dziś od rana system się zawiesza:

„Komputer nam się stale zawiesza i dopiero zdążyłam wypisać drugie zwolnienie od godz. 9:00. Wina systemu, te komputery się zawieszają ze względu na takie obciążenie systemowe. Próbujemy to wypisywać, teraz dopiero jedno zwolnienie wypisałam.

Radio 90: Co pozostaje pacjentom, czekać?

Nie, pacjenci nie czekają. My zbieramy wszystkie dane, pacjenci mogą iść do domu, a my potem wysyłamy to. Do trzech dni zwolnienie musi dotrzeć do ZUS-u.

– mówiła Ilona Luks pracująca w rejestracji w jednej z przychodni w Rybniku. Tymczasem pacjenci ze zmian się cieszą, bo jak podkreślają, nie muszą teraz chodzić ze zwolnieniem lekarskim do pracodawcy, a to, że system się zawiesza to już inny problem:

Jak mówił w poniedziałek (03.12.) rzecznik ZUS w ciągu pierwszych godzin pobity został rekord e-zwolnień. Do południa wydano ich ponad 55 tysięcy, stąd spowolnienie systemu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022