Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Problemy z głosowaniem korespondencyjnym w Jastrzębiu-Zdroju

Facebook Twitter

Jestem na kwarantannie, chciałem głosować korespondencyjnie, ale nie otrzymałem pakietu wyborczego- pisze do nas słuchacz z Jastrzębia-Zdroju. W Radio 90 sprawdzamy, czy to możliwe.

Podczas wyborów w Jastrzębiu-Zdroju rekordowa liczba 1044 osób zgłosiła chęć głosowania korespondencyjnego. Wszyscy ci wyborcy otrzymali pakiety- tłumaczy Izabela Grela z Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju:

Do 23 czerwca wszystkie osoby, które są na kwarantannie mogły zgłosić taki wniosek, było ich 1202. Rozdysponowane przez pocztę, która szła do wyborców i przekazywała im karty do głosowania, ale w dniach od 24, czyli po terminie składania tych wniosków, do 26 były osoby, które się zgłaszały, że dostały decyzję o kwarantannie a były już po terminie, żeby się rejestrować, więc myśmy te wnioski przyjmowali i 27 w sobotę w godzinach popołudniowych pracownicy urzędu miasta roznieśli dodatkowe 22 pakiety do domów. Na 100% wszystkie te 1044 osoby otrzymały te pakiety, bo my je przygotowaliśmy.

Jak jednak mówi Izabela Grela, było kilku wyborców, którzy zgłosili się po terminie i nie mogli zagłosować:

Były takie przypadki, w którym np. ktoś dzwonił 25, czyli po terminie, że jest na kwarantannie, ale na kwarantannie był np. od 15 czerwca, czyli miał czas, żeby się zgłosić. Wtedy urzędnik wyborczy decydował, że w związku z tym, że jest na kwarantannie od 15 czerwca, a termin na składanie minął 23 czerwca na składanie, to nie możemy go wpisać do spisu tych wyborców korespondencyjnych. Wiem, e miasto wywiązało się z tego zadania i myśmy wszystkie te pakiety przygotowali na czas, dostarczyli poczcie bez poślizgu. Zakładamy, że poczta wywiązała się z tego zadania.

Warto pamiętać o terminach, we wtorek (30.06.) mija czas składania wniosku dla osób, które chciałyby głosować korespondencyjnie. Do 7 lipca mają czas osoby, które przebywają na kwarantannie. W samym Jastrzębiu-Zdroju potwierdzono 1369 przypadków koronawirusa, 762 przebywają na kwarantannie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020