Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Problemy z odbiorem odpadów w Gaszowicach

Facebook Twitter

"Są problemy w gminie Gaszowice z odbieraniem odpadów komunalnych. Taka sytuacja spotkała wielu mieszkańców tej gminy, a w szczególności mieszkańców ulic bocznych"- taką wiadomość otrzymaliśmy od słuchacza Radia 90. Śmieci z jego posesji nie zostały odebrane zgodnie z harmonogramem.

fot.bluebudgie/pixabay.com

Problemy z odbiorem odpadów, o których pisze do nas słuchacz, były w połowie stycznia, kiedy cały region zmagał się z trudnymi warunkami atmosferycznymi. To były intensywne opady śniegu, uniemożliwiające w wielu miejscach Gaszowic dojazd śmieciarek do posesji.

Potwierdziła to kierująca Referatem Ochrony Środowiska i Rozwoju Gminy, Karina Stępień. Boczne ulice w 90% są drogami prywatnymi i to obowiązkiem mieszkańców jest utrzymanie ich w takim stanie, by można było nimi przejechać.

Kierowcy firmy odbierającej śmieci po kilku sytuacjach, w których auta ugrzęzły na terenie gminy, w trudnych warunkach rezygnują z dojazdu do posesji. Urząd Gminy przyjmuje reklamacje od mieszkańców, firma jest zobowiązana do odbioru odpadów w ciągu 2-3 dni po wyznaczonym terminie. Jeśli tak się nie stanie, warto zadzwonić do urzędników, oni będą interweniować.

Jeszcze jedna ważna uwaga z gminy Gaszowice: mieszkańcy nie chowajcie nieodebranych worków ze śmieciami z powrotem na teren swojej posesji, bo pracownicy firmy nie wejdą na wasz teren. Niech odpady stoją przed bramą, wtedy zostaną odebrane. Jeśli są trudne zimowe warunki, można kosz ustawić bliżej drogi głównej.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2020