Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Proste kroki do profilu zaufanego [WIDEO]

Facebook Twitter

"Moja żona została zwolniona i ma problem, by zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Drzwi pośrednika są zamknięte, prowadzona jest rejestracja online, ale trzeba mieć profil zaufany. Ona go nie ma." - pisze za pośrednictwem formularza kontaktu DAJ ZNAĆ do redakcji Radia 90 Krystian.

fot komp-janeb13 / pixabay.com

A przecież założenie profilu zaufanego nie jest skomplikowane. Najprostszy i najszybszy sposób to skorzystanie z bankowości internetowej. Zdecydowana większość banków ma to w swojej ofercie. Wystarczy zalogować się na swoje konto czy to w internecie, czy to korzystając z aplikacji w telefonie, znaleźć opcję „Usługi” —> „Sprawy urzędowe” —> „Profil zaufany”. Do identyfikacji wykorzystuje on tylko nasze imię i nazwisko oraz numer PESEL. Wystarczy go aktywować i należy pamiętać, że jego ważność wygasa po 3 latach. Tą samą drogą, czyli dzięki bankowości internetowej można go przedłużyć. Trwa to naprawdę chwilę, a ułatwia załatwienie wielu urzędowych spraw, jak np. zarejestrowanie się w pośredniaku.

Wykorzystujemy po prostu nasze dane podane w banu, które są uznawane za wiarygodne, bo już zostały sprawdzone kiedy zakładaliśmy konto. Profil zaufany jest narzędziem bezpłatnym. Na pewno zakładali go ci, którzy mają już internetowe konto pacjenta, potrzebne by odbierać e-recepty.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021