Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prognoza na weekend. Czy dalej będą z nami burze i ulewy?

Facebook Twitter

Przed nami pochmurny, deszczowy weekend, podczas którego temperatura będzie wyraźnie niższa niż ta, którą notowaliśmy przez ostatnie dni. Nie zabraknie również burz, którym będą towarzyszyć silne porywy wiatru oraz intensywniejszy opad. Możemy także liczyć na chwile ze słońcem, zwłaszcza w sobotę. To jest prognoza z IMGW.

Sobota (15.05)

Polska pozostanie pod wpływem niżu, którego ośrodek będzie przemieszczał się dalej na północ, w nocy nad Danię, a w dzień nad południową Szwecję. Wciąż niżowi towarzyszyć będzie pofalowany front atmosferyczny. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w nocy powoli będzie rosnąć, a w dzień spadać.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu miejscami też burze. W czasie burz prognozowana suma opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, wysoko w Sudetach i Beskidach od 4°C do 7°C. Wiatr słaby, w czasie burz w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Niedziela (16.05.)

Polska będzie na skraju rozległego niżu z ośrodkiem nad Irlandią, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Ciśnienie nieznacznie spadnie.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego:
Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami opady deszczu, głównie na wschodzie obszaru. Temperatura maksymalna od 13°C na wschodzie do 17°C na zachodzie, w szczytowych partiach Sudetów od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj