Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prognoza pogody na weekend. Deszczowo!

Facebook Twitter

Weekend zapowiada się wyjątkowo deszczowo, ale nie w całej Polsce. Najwyższe sumy opadów spodziewane są na południowym- wschodzie. Spadnie tam od 40 do 60 mm deszczu, a lokalnie nawet do 80 mm. To dotyczy między innymi województwa śląskiego.

Jak podają specjaliści z IMGW-PIB,  prognozowana sytuacja meteorologiczna wpłynie na sytuację hydrologiczną południowej i wschodniej Polski. Zapowiadane na weekend opady przyczynią się do poprawy sytuacji związanej z suszą. Będzie to widoczne szczególnie w przypadku Lubelszczyzny. W na Górnym Śląsku, Małopolsce i na Podkarpaciu prognozowane opady mogą przyczynić się również do większych wzrostów stanów wody w rzekach a nawet lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych, szczególnie na mniejszych ciekach, w zlewniach górskich.

Rzeki na tych terenach zostały już zasilone przez niedawne intensywne opady. Ich stany wody znajdują się obecnie głównie w strefie stanów średnich. W weekend możliwe jest więc wydanie ostrzeżeń hydrologicznych przekroczenie stanów ostrzegawczych) dla powyższych regionów. W obszarach miejskich zaś możliwe będą lokalne podtopienia wynikające z niewydolności kanalizacji deszczowej.

Sobota (30 maja)

Zachmurzenie całkowite, na zachodzie z przejaśnieniami. Opady deszczu, lokalnie na wschodzie regionu o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. Wysoko w Beskidach opady deszczu, możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura od 2°C do 4°C. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

Niedziela (31 maja)

W nocy zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, na wschodzie o natężeniu umiarkowanym oraz silnym i tam prognozowana suma opadów od 20 mm do 30 mm. W dzień zachmurzenie duże z opadami deszczu. W górach opady o natężeniu umiarkowanym i prognozowane sumy opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19°C do 22°C, na wschodzie od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021