Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prognoza pogody na weekend. Z każdym dniem zimniej!

Facebook Twitter

Z każdym dnie będzie zimniej. Mróz ściśnie w naszym regionie. Już w niedzielę (17.01.) temperatura mocno pójdzie w dół. Sprawdź prognozy pogody!

Przez Polskę Wschodnią przemieszczał się będzie płytki ośrodek niżowy i związany z nim chłodny front atmosferyczny. Na zachodzie rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Z północy napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Ciśnienie początkowo spadnie a później zacznie rosnąć.

-podają specjaliści z IMGW PiB.

Prognoza na sobotę (16.01.)

Zachmurzenie duże z opadami śniegu, zwłaszcza na wschodzie i południu. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 3 cm do 6 cm, a w Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 8 cm. Temperatura maksymalna od -6°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -9°C do -5°C.
Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim wiatr w porywach do 75 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza na niedzielę (17.01.)

Zachmurzenie na zachodzie regionu na przeważającym obszarze na ogół umiarkowane, na wschodzie duże z opadami śniegu, w ciągu dnia postępujące większe przejaśnienia i rozpogodzenia i zanik opadów. Temperatura maksymalna od -12°C do na wschodzie do -5°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj