Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Projekty artystyczno-kulturalne w Budżecie Obywatelskim w Rybniku [materiał partnera]

Facebook Twitter

Zastanawiasz się nad stworzeniem projektu mającego na celu pobudzenie aktywności kulturalnej w Rybniku? Masz pomysł albo chcesz go przekonsultować z ekspertką oceniającą wnioski? Zapraszamy Cię na warsztaty 05.05 na platformie zoom.

W imieniu Fundacji Optimum Pareto pragniemy zaprosić na podwójne wydarzenie obejmujące – warsztaty inspiracyjne o tytule: „Projekty artystyczno-kulturalne w Budżecie Obywatelskim w Rybniku”, które odbędą się 05.05.2022 r. kolejno o godzinie 14.00 i 15.00.

Spotkanie odbędzie się z udziałem pani Julii Wójcik, Naczelniczki Wydziału Kultury w UMR, która konsultuje projekty w Budżecie Obywatelskim. Warsztaty będą miały formę online i odbędą się na platformie zoom.

W trakcie warsztatu inspiracyjnego zaprezentujemy najciekawsze pomysły na projekty kulturalne, jakie pojawiły się w innych polskich miastach, które jednocześnie odpowiadają na problemy i potrzeby zgłaszane wcześniej przez Rybniczanki i Rybniczan. Porozmawiamy też o tych projektach, które wygrały w głosowaniu i zastanowimy się dlaczego poradziły sobie tak dobrze.

Podczas warsztatu kreatywnego, bazując na wcześniejszej prezentacji projektów i dyskusji z uczestniczkami/uczestnikami, postaramy się wypracować pomysły na kolejne projekty, które mieszkanki/cy mogliby złożyć w najbliższej edycji Budżetu.

Celem spotkania jest diagnoza zapotrzebowania na projekty kulturalne oraz wypracowanie nowych pomysłów do BO.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Synergiczny Rybnik. Budżet obywatelski jako dźwignia strategicznego rozwoju miasta”, który jest prowadzony przez Fundację Optimum Pareto we współpracy z Urzędem Miasta i zakłada wypracowanie odpowiedniego modelu partycypacji i lepszego dialogu między mieszkańcami a Urzędem Miasta.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy na FB: Synergiczny Rybnik:

www.facebook.com/groups/379746087178229/ – na której prowadzone są streamingi ze spotkań oraz zebrane są informacje o tym, co działo się na poprzednich spotkaniach, wyniki badań ankietowych dotyczących przyszłości Rybnika w kontekście Budżetu Obywatelskiego itp.

Harmonogram:

  • 5.05 – Projekty artystyczno-kulturalne w Rybniku – zainspiruj się innymi miastami – on-line
  • 11.05 – Diagnoza lokalna – cz II. Miejskie problemy i ich korzenie: jak je odkrywać i najlepiej dopasować rozwiązania? – on-line
  • 17.05 – BO jako forma partycypacji dzieci i młodzieży: Jak dbać o rozwój Rybnika uwzględniając interesy młodego pokolenia – stacjonarnie – Kampus
  • 18.05 – Zaangażowany senior w Budżecie Partycypacyjnym – Halo Rybnik
  • 19.05 – Maraton pisania projektów – krok po kroku – Kampus
  • 25.05 – Projekty infrastrukturalne. Drugie życie przestrzeni publicznych w projektach BO – online
  • 31.05 – Projekty z BO wspierające rynek pracy i rozwój osobisty – on-line
  • 02.06 – Jak skutecznie wypromować projekt – krok po kroku – on-line

*Tematy i daty spotkań mogą ulec modyfikacji.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli uda się Państwu potwierdzić planowaną obecność na spotkaniu do 04.05.2022 r. na adres: k.grabowska@optimumpareto.com.

Spotkanie pod linkiem: Join Zoom Meeting:

Meeting ID: 859 5573 1304

Passcode: 457451

Działając na podstawie art. 81 ust. 1 z dnia 4 lutego 1994r (Dz. U. z 2006r., nr. 90, poz. 631 z późn. zm.) o prawie autorskim i prawach pokrewnych poprzez kliknięcie poniższego linku lub poprzez udział w połączeniu typu video za pomocą oprogramowania do wideokonferencji oświadczam, że wyrażam zgodę na nieodpłatne, wielokrotne rozpowszechnianie nagrania mojego wizerunku, oraz że wizerunek mój może być użyty do różnego rodzaju form elektronicznego przetwarzania obrazu, kadrowania i kompozycji, bez obowiązku akceptacji przeze mnie produktu końcowego, lecz nie w formach obraźliwych lub ogólnie uznanych za nieetyczne. Jednocześnie oświadczam, że zdjęcia i materiały wideo nie naruszają moich dóbr osobistych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2022