Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Projekty domów parterowych z garażem w bryle budynku – udogodnienia i koszty [materiał partnera]

Facebook Twitter

Funkcjonalny i estetyczny pod względem wyglądu dom to marzenie wielu osób. Warto wiedzieć, że koszt wzniesienia takiego obiektu wcale nie musi być wysoki. Gotowe projekty domów z garażem mieszczącym się w bryle budynku mogą być budżetowym rozwiązaniem, które jednocześnie będzie w pełni odpowiadało indywidualnym oczekiwaniom danego klienta.

Doskonałe rozwiązanie dla młodych osób

Wybór projektów domów parterowych jest ogromny, co pozwala na lepsze dostosowanie rozwiązania do potrzeb kupującego. Co więcej, istnieje możliwość współpracy bezpośrednio z architektami, co z kolei stwarza opcje wprowadzenia poprawek w danym projekcie.

Wśród dostępnych modeli domów znajdują się również obiekty niedrogie w budowie, o niewielkim metrażu, które z pewnością zainteresują osoby młode, pragnące mieć własne miejsce na świecie, ale jednocześnie dysponujące dość mocno ograniczonym budżetem.

Szeroki wybór stylów pozwala na znalezienie bryły swoich marzeń. Mowa jest tutaj zarówno o obiektach wolnostojących, jak i domach dwurodzinnych lub w zabudowie szeregowej.

Zalety i wady bungalowów

Projekty domów parterowych mają dość długą listę atutów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że poszczególne z ich cech mogą nie spełniać wymogów wszystkich inwestorów. Wówczas najlepiej jest rozważyć budowę budynku o dwóch kondygnacjach.

Największymi zaletami rozwiązania są:

  • złudzenie większej przestrzeni,
  • lepsza komunikacja w obiekcie,
  • dobre warunki do mieszania dla osób starszych i inwalidów,
  • doskonałe warunki do połączenia domu z ogrodem.

Wśród wad należałoby przede wszystkim wymienić to, że dom parterowy może nie spełniać oczekiwań dotyczących prywatności. Warto pamiętać również, że obiekty tego typu częściej stanowią łakomy kąsek dla włamywaczy.

Pokaźną bazę projektów znajdziemy na stronie pracowni DomoweKlimaty.pl — projekty domów tanich w budowie.

Wydatki i cięcie kosztów

Wybudowanie domu parterowego o średniej wielkości (od 120 do 150 metrów kwadratowych), który w swojej bryle będzie zawierał garaż, z zasady jest tańsze od wzniesienia budynku o większej liczbie kondygnacji.

Co więcej, jeden poziom jest znacznie szybszy w budowie, ponieważ ma on mniejsze wymagania. Nośność fundamentów jest mniejsza, nie ma ścian konstrukcyjnych i nie trzeba martwić się o strop mieszczący się nad parterem.

Instalacje – co warto wiedzieć?

W projekcie domu parterowego należy pamiętać o tym, że wszystkie instalacje powinny zostać zgrupowane w centralnym punkcie budynku. Koszt kupienia i zamontowania rur, a także wydatki dotyczące przesyłu ciepłej wody, czasami bywają wyższe niż w procesie budowy domu dwukondygnacyjnego.

Należy także być świadomym faktu, iż w domach parterowych musi być zachowany odpowiedni ciąg kominowy, szczególnie wtedy, gdy nie bierze się pod uwagę wentylacji mechanicznej.

Kształt domu a wybór działki

Projekty domów parterowych mogą różnić się od siebie w zależności od tego, jaki kształt ma działka, na której mają zostać one wybudowane. Często jest to w pewnym stopniu ograniczające możliwości dla formy danego obiektu.
Szczegółowe informacje na ten temat można odszukać w planie zagospodarowania przestrzennego lub w dokumentach zawierających decyzję dotyczącą warunków zabudowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj