Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Prokuratura sprawdza nieprawidłowości w Spółdzielni Mieszkaniowej Żory

Facebook Twitter

Spór mieszkańców z zarządem Spółdzielni Mieszkaniowej w Żorach o termomodernizację bloków. Konflikt jest poważny, tymczasem nieprawidłowości w SM Żory bada tamtejsza prokuratura. Pierwsze postępowanie dotyczy samowoli budowlanej przy termomodernizacji, drugie - fałszowania podpisów.

Mówi Leszek Urbańczyk prokurator rejonowy z Żor:

Jedno postępowanie dotyczy samowoli budowlanej, jest następstwem doniesienia złożonego przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Żorach, dotyczy ono termomodernizacji bloków z naruszeniem przepisów prawa budowlanego. Jesteśmy na tym etapie, że podejmujemy decyzje co do ewentualnego przedstawienia zarzutów osobom odpowiedzialnym za decyzję o podjęciu tych robót.

Samowola budowlana może skończyć się karą grzywny. W przypadku drugiego postępowania śledczy sprawdzali, czy nie doszło do podrobienia podpisów przy referendum. Jak ustaliła prokuratura, jedna z pracownic spółdzielni podpisała się na tzw . liście pomocniczej w imieniu innych pięciu członków spółdzielni. Osoba przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze. Jak jednak podkreśla prokurator Urbańczyk to nie koniec prześwietlania Spółdzielni Mieszkaniowej Żory:

Będziemy jeszcze wyjaśniać inne wątki związane z działalnością spółdzielni mieszkaniowej dotyczące ogólnie mówiąc ewentualnych nieprawidłowości związanych z działalnością tej spółdzielni, niegospodarności między innymi właśnie związanej z tą inwestycją termomodernizacji.

A sprawą zajmował się Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj