Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Prokuratura w Rybniku prowadzi śledztwo w sprawie śmierci kolarza na Tour de Pologne

Facebook Twitter

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie śmierci kolarza w czasie trzeciego etapu Tour de Pologne. Do wypadku doszło wczoraj (5.08.), kiedy peleton przejeżdżał przez nasz region. Tragedia rozegrała się na trasie w Czerwionce- Leszczynach. Kolarz wypadł z drogi na ulicy Palowickiej w Bełku i uderzył w betonowy przepust.

www.facebook.com/LottoSoudalCyclingTeam

Konieczna była reanimacja, w wyniku której udało się przywrócić funkcje życiowe 22-latka, potem kolarz karetką został przetransportowany do rybnickiego szpitala. Bjorg Lambrecht zmarł na stole operacyjnym. Na dziś (6.08.) zaplanowano sekcję zwłok 22-letniego Belga. Z informacji, jakie napływają ze szpitala wynika jednak, że zawodnik doznał urazu wielonarządowego.

Postępowanie Prokuratury Rejonowej w Rybniku prowadzone jest w kierunku spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Na razie nikogo nie przesłuchano. Trwają czynności mające pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności tej tragedii, śledczy próbują dotrzeć do nagrań, dzięki którym można by było odtworzyć przebieg wypadku. To może być trudne, ponieważ do zdarzenia doszło w czasie zawodów sportowych, kolarze jechali zwartą grupą. Tym bardziej trudne może być ustalenie sprawcy wypadku. A doszło do niego, bo na trasie panowały złe warunki, z powodu deszczu zrobiło się bardzo ślisko, upadków było więcej.

Czytaj także:

Wypadek na trasie Tour de Pologne w naszym regionie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj