Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prokuratura: w sprawie prezydenta sprawdzamy IP komputerów w USA

Facebook Twitter

E-mail z groźbami najpierw trafił do jednej z lokalnych redakcji, później trafił do prezydenta. Powracamy w Radiu 90 do sprawy prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy.

fot. pixabay.com

Prezydent otrzymał wiadomość, w której ktoś grozi mu śmiercią. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio 90, wiadomość trafiła najpierw do jednego z lokalnych mediów, później została przekazana dalej. Redakcja zasłoniła się tajemnicą dziennikarską. – My dalej szukamy autorów tej wiadomości, osoby, które były przesłuchane w ubiegłym tygodniu mają status świadka w tej sprawie – mówi Radiu 90 Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Marcin Felsztyński. Jeden z adresów IP komputera poszukiwany będzie w Stanach Zjednoczonych.

W chwili obecnej dochodzenie jest na etapie pozyskiwania danych informatycznych od providerów internetowych, którzy wskażą na żądanie prokuratura dane osobowe osób korzystających z konkretnego numeru IP wytypowanego w toku dochodzenia. Rozważana jest kwestia zwrócenia się o pomoc prawną do Stanów Zjednoczonych, odnośnie uzyskania informacji dotyczących jednego z adresów IP, który wskazywany jest przez system, jako umiejscowiony w Stanach Zjednoczonych.

Na chwilę obecną brak jest dowodów do przedstawienia komukolwiek w tej sprawie zarzutów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024