Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci rybniczanki

Facebook Twitter

Rybnicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 32-letniej rybniczanki. Prowadzone ono będzie w kierunku błędu w sztuce lekarskiej. Kobieta zmarła w karetce, w drodze do szpitala w Katowicach. Wcześniej 8 godzin czekała na test w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku.

Powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyła matka zmarłej kobiety. Mówi Malwina Pawela-Szendzielorz zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku:

Malwina Pawela-Szendzielorz: Wpłynęło zawiadomienie matki zmarłej kobiety, które dotyczyło m. in. błędu w sztuce lekarskiej na szkodę zmarłej córki. Wszczęliśmy śledztwo w kierunku błędu w sztuce lekarskiej. Matka kobiety została przesłuchana w charakterze świadka. Zwróciliśmy się do szpitala w Rybniku i w Katowicach o przesłanie pełnej dokumentacji. Zapowiada się bardzo długie postępowanie, bo mamy do czynienia z zarzutem błędu w sztuce lekarskiej, to są postępowania długo trwające.

Kilka dni temu dyrekcja rybnickiego szpitala tłumaczyła, że wprowadzone procedury związane z pandemią powodują, że każda osoba przed przyjęciem jest testowana na obecność koronawirusa.

Śledztwo przejmie Prokuratura Regionalna w Katowicach, lub Prokuratura Okręgowa w Gliwicach

– mówi nasza rozmówczyni dodając, że w rybnickiej prokuraturze złożono jeszcze dwa inne powiadomienia, związane ze śmiercią 32-letniej kobiety:

Malwina Pawela-Szendzielorz: Mamy jeszcze dwa inne zawiadomienia, pierwsze przeciwko dyrekcji szpitala, chodzi o zarządzenie odnośnie procedury testowania przeciwko covid. Drugie zawiadomienie złożone przez fundację „Polskie Weto” i dotyczy podejrzenia fałszownia dokumentacji przez dyrekcję szpitala.

 

Sprawą śmierci 32-letniej kobiety zajmował się w połowie stycznia parlamentarny zespół do spraw nadużyć i naruszeń prawa w związku z covid 19. Po tym posiedzeniu na rybnickich lekarzy i pracowników szpitala wylała się fala hejtu. Dyrekcja WSS nr 3 złożyła w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku doniesienie w związku z pogróżkami w mailach oraz w mediach społecznościowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022