Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prokuratura żąda dożywocia dla zabójcy policjanta Michała Kędzierskiego. Wyrok na początku czerwca [WIDEO]

Facebook Twitter

Żądam dożywocia dla Radosława Ś. zabójcy policjanta z Raciborza Michała Kędzierskiego, który został zastrzelony na służbie - mówiła dziś (25.05.) przed rybnickim Sądem Okręgowym w mowie końcowej Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Prokuratura żąda dożywocia dla zabójcy policjanta Michała Kędzierskiego

Prokuratura żąda dożywocia dla zabójcy policjanta Michała Kędzierskiego

Przypomnijmy, 4 maja 2021 roku, w Raciborzu, Michał Kędzierski został śmiertelnie postrzelony podczas interwencji, przez przebranego za policjanta Radosława Ś. Dwóm innym funkcjonariuszom do których strzelał udało się uciec i go obezwładnić:

Joanna Smorczewska: Zaatakował funkcjonariuszy policji, którzy podjęli wobec niego interwencję. Był przebrany za policjanta, miał w swoim samochodzie jednostki broni, ogromną ilość amunicji, ponad 60 sztuk amunicji. Zabił Michała Kędzierskiego, a następnie zaczął strzelać do uciekającego drugiego funkcjonariusza, któremu udało się skryć. Zapakował broń do swojego samochodu. Ubrał się w strój policjanta po to, żeby zabić.

Radosław Ś. nie było dziś na sali rozpraw.

Z Sądem Okręgowym w Rybniku łączył się on line z aresztu w Tarnowie.

Zasługuje on na najwyższy wymiar kary

– mówiła na sali prokurator Smorczewska.

Joanna Smorczewska: To jest zabójstwo człowieka i usiłowanie zabójstwa dwóch pozostałych. Oskarżony na taki najwyższy wymiar kary zasługuje. Opinia psychiatryczna, opinia psychologiczna, to wszystko wskazuje na to, że jest to człowiek bezwzględny, pozbawiony uczuć wyższych w zakresie swojej motywacji. To jest człowiek, który nie patrzy na dobro innych i de facto mowa o resocjalizacji będzie zdecydowanie trudna.

Obrońca oskarżonego adwokat Michał Grygierski chce łagodniejszego wymiaru kary:

Michał Grygierski: Z pewnością zasługuje na karę sprawiedliwą, ale nie tak surową, którą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ponieważ w tej sprawie mimo wszystko zachodzą pewne okoliczności łagodzące. W świetle dowodów w sprawie, aby przypisać oskarżonemu zamiar usiłowania zabójstwa dwóch pozostałych policjantów przeszkody w postaci samochodów, trajektoria lotu, którą badał biegły z zakresu balistyki, nie pozwala na przyjęcie, że kule mogły dosięgnąć pokrzywdzonych. Można mówić jedynie o stworzeniu pewnego zagrożenia dla ich zdrowia.

Wyrok w sprawie ma zapaść 7 czerwca o godzinie 8:30.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024