Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Propozycja Teatru Ziemi Rybnickiej na ostatni tydzień sierpnia [WIDEO]

Facebook Twitter

Spędź ostatni tydzień sierpnia (24-30.08.) z Teatrem Ziemi Rybnickiej. Przed nami: DKF Ekran, letnie powtórki baletowe, filmowe lato na bogato, koncert zespołu Opozycja. Szczegóły poniżej:

fot. Teatr Ziemi Rybnickiej

24.08.2020, godz.19.00, DKF Ekran: „Arab Blues”

Wychowana we Francji Selma postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia, nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Kulturowe różnice generują serię pomyłek i nieporozumień. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. Reżyseria: Manele Labidi, prod. Francja / Tunezja (2019), komedia obyczajowa. Czas trwania: 88 min. Obsada: Golshifteh Farahani, Majd Mastoura, Aïsha Ben Miled, Feryel Chammari, Hichem Yacoubi

25.08.2020, godz.17.30, letnie powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020;”Rajmonda”- restransmisja spektaklu z Teatru Bolshoi z dnia 27.10.2019

Muzyka: Aleksandr Głazunow, choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Aleksandra Gorskiego. W rolach głównych: Olga Smirnowa jako Rajmonda, Artemij Beliakow jako Jeanne de Brienne, Igor Cwirko jako Abderachman, Anastazja Denisowa jako Klementyna, Maria Winogradowa jako Henrietta. Czas trwania: 165min.

Rajmonda_E. Krysanova (c) D. Yusupov_FB

26.08.2020, godz.10.00, filmowe lato na bogato : projekcja filmu „Turu”

W pogoni za sławą” Gatunek: animacja, komedia; produkcja: Argentyna, Hiszpania, 2019. Czas: 80 min . Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent

27.08.2020, godz.10.00, filmowe lato na bogato : projekcja filmu ”Zaklinaczka”

Gatunek: familijny, fantasy; produkcja: Dania, 2018. Czas: 90 min. Kiedy dwunastoletnia Klara zostaje podrapana przez kota odkrywa, że należy do klanu Dzikich Czarownic. Od tej pory staje się zaklinaczką, która ma za zadanie uratować świat.

28.08.2020, godz.10.00, filmowe lato na bogato : projekcja filmu „Valhalla”

Gatunek: fantasy, przygodowy; produkcja: Dania Islandia Norwegia ,Szwecja, 2019. Czas: 105 min. Dwoje dzieci wikingów oraz towarzyszący im bogowie Thor i Loki wyruszają do Asgardu, gdzie ścierają się z siejącym postrach w krainie Walhalli wilkiem Fenrirem.

 

28.08.2020, godz.19.00, koncert zespołu Opozycja – online

Zespół Opozycja powstał w 1984 roku. Wielokrotnie występował na Festiwalu w Jarocinie i na wielu innych ówczesnych festiwalach, koncertując w kraju i za granicą. Od tamtego czasu Opozycja wielokrotnie zmieniała muzyków i wokalistów, co niewątpliwie wywarło duży wpływ na jej brzmienie oraz na formę kompozycji. W latach dziewięćdziesiątych zespół zawiesił działalność. Po długiej przerwie, pod koniec 2014 roku, Opozycja ponownie zaczęła aktywnie tworzyć i koncertować. Udało się też nagrać trzy nowe utwory: „Wyspy Obiecane”, „XXI” i „Skrzydła”, z pierwszym wokalistą zespołu. Jesienią 2016 roku Opozycja z powodzeniem supportowała grupę New Model Army na jej koncertach w Polsce. Ponowne rozstanie z wokalistą sprawiły, że frontmanem zespołu został Michał Ucher, dotychczasowy basista grupy. Obecnie muzyka Opozycji to wypadkowa zainteresowań i umiejętności czterech osób tworzących zespół. W nowych kompozycjach słychać klasyczne rockowe brzmienie wzmocnione elektronicznym brzmieniem syntezatorów wspomaganych nowymi technologiami. Charakterystyczna dla Opozycji była od zawsze niebanalna warstwa liryczna utworów. Również w nowym materiale zespół zwraca uwagę na przekaz, pozostając często w opozycji do otaczającej rzeczywistości. Zespół nie boi się eksperymentów. W nowo powstających utworach stawia na dynamikę i czystą energię, którą najlepiej słychać na koncertach. Obecnie zespół pracuje nad dokończeniem nagrań w studiu MAQ Records. W dwóch utworach: „Taki” i „Skradzione słońce” z zespołem zaśpiewała Roksana Ostojska (ROKsound). Obecny skład Opozycji to: Marek Tomkowicz – gitara, Michał Ucher – gitara basowa, śpiew, Jacek Walicki – perkusja, Rafał Kupski – instr. klawiszowe, syntezatory.

Przypominamy również, że uczestnicy powyższych wydarzeń mają obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj