Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Trwa protest przed Jastrzębską Spółką Węglową [WIDEO]

Facebook Twitter

Jesteśmy pod główną siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Około 200 związkowców protestuje przed JSW. Bronią przed odwołaniem prezesa JSW Daniela Ozona.

Dziś (10.01.) ma się zebrać Rada Nadzorcza spółki, która ma podjąć decyzję w tej sprawie. Stanęli murem za swoim prezesem. Kilka lat temu w tym samym miejscu krzyczeli „Zagórowski musi odejść”, dziś bronią prezesa Ozona. Mówi wiceprzewodniczący Solidarności JSW, Roman Brudziński:

To jest jak gdyby chichot historii, żeby związkowcy mówili w ten sposób, że pracodawca w postaci Pana Prezesa Ozona musi zostać. Natomiast my jesteśmy przekonani do tego, że to nie chodzi o nazwiska, to chodzi o człowieka, który naszym zdaniem jest jednym z najlepszych managerów w historii JSW. Dlatego nie pozwolimy, żeby gierki polityczne zdecydowały. Tutaj nie ma merytoryki (…). Wiemy, że prawdopodobnie do tej zmiany nie dojdzie, ten zarząd do końca kadencji będzie mógł w spokoju pracować, dla dobra naszej spółki i dla dobra akcjonariuszy.

Protestujący pracownicy JSW stoją murem za prezesem Ozonem:

Wspaniały człowiek, nasz bohater, spółkę wyciągnął z kłopotów. (…) Wyprowadził nas na prostą. Stoi za nami murem. (…) Prezes jest za ludźmi! (…)

Na razie protest przebiega spokojnie. I tak będzie jeżeli potwierdzą się te informacje. Obrady Rady Nadzorczej JSW zaplanowano na godz. 12.00. Słuchajcie nas i śledźcie naszą stronę internetową – bądźcie na bieżąco!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj