StartWiadomości Wideo

Trwa protest przed Jastrzębską Spółką Węglową [WIDEO]

Dziś (10.01.) ma się zebrać Rada Nadzorcza spółki, która ma podjąć decyzję w tej sprawie. Stanęli murem za swoim prezesem. Kilka lat temu w tym samym miejscu krzyczeli „Zagórowski musi odejść”, dziś bronią prezesa Ozona. Mówi wiceprzewodniczący Solidarności JSW, Roman Brudziński:

To jest jak gdyby chichot historii, żeby związkowcy mówili w ten sposób, że pracodawca w postaci Pana Prezesa Ozona musi zostać. Natomiast my jesteśmy przekonani do tego, że to nie chodzi o nazwiska, to chodzi o człowieka, który naszym zdaniem jest jednym z najlepszych managerów w historii JSW. Dlatego nie pozwolimy, żeby gierki polityczne zdecydowały. Tutaj nie ma merytoryki (…). Wiemy, że prawdopodobnie do tej zmiany nie dojdzie, ten zarząd do końca kadencji będzie mógł w spokoju pracować, dla dobra naszej spółki i dla dobra akcjonariuszy.

Protestujący pracownicy JSW stoją murem za prezesem Ozonem:

Wspaniały człowiek, nasz bohater, spółkę wyciągnął z kłopotów. (…) Wyprowadził nas na prostą. Stoi za nami murem. (…) Prezes jest za ludźmi! (…)

Na razie protest przebiega spokojnie. I tak będzie jeżeli potwierdzą się te informacje. Obrady Rady Nadzorczej JSW zaplanowano na godz. 12.00. Słuchajcie nas i śledźcie naszą stronę internetową – bądźcie na bieżąco!

Zostaw komentarz