Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Protest się nie kończy! On się dopiero zaczął”. Sytuacja w WORD pod znakiem zapytania

Facebook Twitter

Problemy i zapaść systemu egzaminowania nie zniknie po tych kilku dniach protestu - piszą egzaminatorzy z ośrodków egzaminowania kierowców. W ubiegłym tygodniu w kilkudziesięciu WORD odwoływano egzaminy.

facebook.com/WORDWKATOWICACH/

Choć w wielu regionach Polski egzaminatorzy powrócili dzisiaj (11.07.) do pracy, to jak sami mówią:

Protest się nie kończy! On się dopiero zaczął.

Egzaminatorzy zgłaszają dwie grupy postulatów. Jedna dotyczy spraw finansowych.

Początkujący egzaminator zarabia ok. 3 tys. zł na rękę i przez trzy lata nie może liczyć na podwyżkę. Trudno, by tak ciężką, odpowiedzialną i stresującą pracę wykonywać za tak małe pieniądze

– podkreślają przedstawiciele protestujących. Drugi postulat dotyczy kwestii technicznych i przeprowadzania samych egzaminów.

W naszym regionie kandydaci na kierowców problemów z egzaminami nie mieli co jednak nie oznacza, że egzaminatorzy nie popierają postulatów Krajowego Stowarzyszenia w zakresie usprawnienia procesu egzaminowania. Ale jak słyszymy w bielskim ośrodku:

Mariusz Ogłoziński: Na ten moment wszystkie egzaminy zaplanowane realizujemy zgodnie z planem. Prowadziliśmy rozmowy na temat sytuacji, która jest w innych WORD. Na ten moment pracownicy wykonują swoje zadania zgodnie z harmonogramem i żadnych strajków, żadnego protestów nie planują.

  • mówił Mariusz Ogłoziński dyrektor WORD w Bielsku – Białej. WORD w Katowicach, pod który podlega m.in. Rybnik i Jastrzębie – Zdrój również przeprowadza egzaminy zgodnie z planem. Związek egzaminatorów czeka teraz na rozmowy z Ministerstwem Infrastruktury, choć ten resort zastrzega, że nadzór nad ośrodkami prowadzi w każdym województwie marszałek i to z nim powinni rozmawiać protestujący.

Choć protest objął głównie północną część kraju i takie miasta jak Gdańsk, Gdynia Koszalin, Białystok, Toruń czy Suwałki, protestowano także na południu, m.in. w Krakowie. Egzaminatorzy jednocześnie przepraszają za utrudnienia wszystkich kandydatów na kierowców, którzy mieli wyznaczone terminy.

Jak wyglądają miesięczne statystyki egzaminów w ośrodkach katowickiego WORD?

Ot Bytom: 19 egzaminatorów / 1130 –egzamin teoretyczny/ 2000- egzamin praktyczny
Ot Dąbrowa Górnicza: 17 egzaminatorów / 1218 –egzamin teoretyczny/ 1992- egzamin praktyczny
Ot Jastrzębie-Zdrój: 9 egzaminatorów / 750 –egzamin teoretyczny/ 1245- egzamin praktyczny
Ot Katowice: 20 egzaminatorów / 1395 –egzamin teoretyczny/ 2215- egzamin praktyczny
Ot Rybnik: 12 egzaminatorów / 908 –egzamin teoretyczny/ 1648- egzamin praktyczny
Ot Tychy: 7 egzaminatorów / 565 –egzamin teoretyczny/ 1017- egzamin praktyczny

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj