Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Protest Solidarności w Cieszynie: „Chcemy zaprotestować przeciwko obejściu prawa, by handlować w niedzielę”

Facebook Twitter

Związkowcy z Solidarności z Krajowej Sekcji Pracowników Handlu zapowiadają na dziś (13.02.) protesty przed sklepami w Cieszynie. Protest odbędzie się w południe przed sklepem francuskiej sieci: przy ulicy Górnej w Cieszynie, drugi zapowiedziany jest w Lipnie.

W ubiegłym tygodniu w supermarkecie przy ulicy Górnej w Cieszynie otwarto „Dworzec autobusowy”. Przypomnijmy, w sklepie uruchomiono poczekalnię, kasy, a wszystko po to, by móc handlować w niedzielę.

Dziś chcemy zaprotestować przeciwko łamaniu Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Sieć ta w kolejną niedzielę próbuje wbrew zapisom Ustawy zatrudniać pracowników.

– pisze Alfred Bujara z Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

Otwarcie sklepu w minioną niedzielę (06.02.) poskutkowało interwencją policji. Jedna z osób wezwała stróżów prawa, gdyż stwierdziła, że na dworcu można kupić alkohol, a nim, zgodnie z ustawą w takich miejscach handlować nie można.

Na nasze zapytania o inicjatywę otwarcia dworca autobusowego odpowiedziała sieć „Muszkierterowie”. W e-mailu do naszej redakcji czytamy:

W Cieszynie w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności oraz ich liczne zapytania dotyczące możliwości udostępnienia połączeń komunikacji zamiejscowej, zarządca obiektu, w którym znajduje się sklep sieci Intermarché, wraz z Zarządem Powiatu Cieszyńskiego postanowili uruchomić dodatkowe linie powiatowej komunikacji autobusowej.

Co na te słowa Zarząd Powiatu Cieszyńskiego? Jak mówi Radiu 90 Sylwia Pieczonka, pełniąca funkcję rzeczniczki prasowej Starosty Cieszyńskiego, powiat został poinformowany o planach sklepu, niemniej nie zmienia to stanowiska samorządu, że dworzec nie spełnia wymaganych norm.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj