Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prowadzą swoje biznesy i nie żałują. Pomogły im dotacje w ramach regionalnej sieci Lokalnych Grup Działania „Morawskie Wrota” [materiał partnera]

Facebook Twitter

Chcesz założyć swój własny biznes, ale nie masz pieniędzy na start i nie wiesz od czego zacząć? W naszym regionie działa stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Morawskie Wrota", które pomaga w pozyskiwaniu funduszy. Można pozyskać nawet 80 tys. zł bezzwrotnego wsparcia i zacząć się realizować. Rozmawialiśmy z przedsiębiorcami z Turzy Śląskiej, którzy skorzystali z dotacji i założyli firmy.

Jednym z przedsiębiorców, którzy zaufali Lokalnej Grupie Działania „Morawskie Wrota” jest Monika Zając. Pozyskała środki na utworzenie firmy świadczącej usługi w branży rozrywkowej. Poznajcie M&R Event.

Radio 90: Czym się zajmujecie?

M&R Event: Firma zajmuje się obsługą akustyczną, muzyczną oraz animacyjną imprez. Jedziemy na imprezę, rozstawiamy swój sprzęt nagłaśniający. Tak też zaczęła się moja przygoda, Moniki w wersji DJ-ki. Może to wielu zaskoczyć, że dziewczynę też może zajmować się taką branżą. Już na etapie poprawek, były spore wątpliwości jak dam radę z takim sprzętem przy 157 cm wzrostu. Prowadzę też Animacje dla dzieci i co roku wymyślam coś bardziej kreatywnego. Niedawno kupiliśmy też dmuchane zamki..

Radio 90: Staraliście się o wsparcie w ramach programu Morawskie Wrota?

M&R Event: Tak, udało nam się pozyskać 60 tys. złotych. Dzięki tym pieniądzom udało nam się zakupić niezbędny sprzęt akustyczny, kolumny, mikrofony, statywy oraz maskotkę z psiego patrolu, która była innowacyjna na rynku 2 lata temu. Ta maskotka była na wielu imprezach i objechała już prawie całe województwo.

Fot. M&R Event

Radio 90: Jest Pani zadowolona z otwarcia tej działalności?

M&R Event: Ja się bardzo cieszę, realizuję się w tym, znalazłam swoją nową pasję. Obsługujemy sporo imprez m. in. komunie, wesela, festyny więc cały czas coś się dzieje. Teraz sezon jest trochę spokojniejszy, ale to nie wyklucza tego, że nie ma co robić. Są gwarki, jarmarki bożonarodzeniowe i wyczekiwany przez wszystkie dzieci Mikołaj.

Radio 90: Jak docieracie do swoich klientów?

M&R Event: Działamy z polecenia, mamy też swój fanpage na Facebooku, więc tam też można zobaczyć co i jak robimy.

Radio 90: dlaczego zdecydowaliście się działać akurat w tej branży?

M&R Event: Zawsze lubiłam pracować z dziećmi, organizować im czas oraz zabawę. Od dzieciństwa zajmowałam się młodszym kuzynostwem i na każdej imprezie wymyślałam atrakcje dla tych mniejszych, jak i dużych uczestników – atrakcje przenoszę również na parkiet, wymyślając coraz to nowsze zabawy na obsługiwanych przeze mnie imprezach. Kiedyś serwowałam muzykę z wieży CD mojego taty, teraz mam profesjonalny sprzęt. Mąż też pracował jako akustyk i realizator dźwięku w najlepszych firmach w regionie. Zrodził się pomysł i od tego czasu działamy

Fot. M&R Event

Radio 90: Uważa Pani, że podjęła dobrą decyzję?

M&R Event: Jak najbardziej, gdyby nie skorzystanie z dotacji, jakie umożliwia stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” nigdy nie podjęlibyśmy tej działalności, bo nie byłoby nas stać na to. To był pierwszy krok, a my teraz ciągle idziemy do przodu i rozwijamy swój biznes.

Radio 90: Może Pani polecić Lokalną Grupę Działania „Morawskie Wrota”?

M&R Event: Polecam z całą pewnością. Jest sporo papierów do wypełnienia i trzeba pilnować terminów, ale osoby, które tam pracują są bardzo pomocne.

Katarzyna Hetmaniok z Turzy Śląskiej także skorzystała z dotacji w ramach działania stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Morawskie Wrota”. Dziś wraz z mężem produkują meble i tworzą wnętrza na zamówienie. Rozwijają firmę i nie żałują.

Radio 90: Czym się zajmujecie?

Klann: Wykonujemy meble na indywidualne zamówienie klienta i wyposażamy wnętrza. Dzisiaj klient chce mieć jednego wykonawcę, my staramy się temu sprostać, dobieramy materiały, kolory wnętrz. Nasza firma stawia na jakość materiałów, z jakich potem wykonujemy meble czy elementy wnętrz. Dziś modny jest loft, oczywiście taki styl też jest nam bliski. Współpracujemy też ściśle z architektami.

Radio 90: Wykonujecie to w swoim warsztacie?

Klann: Tak, mamy przeznaczone specjalne miejsce do wykonywania loftowych regałów, stołów, drzwi, balustrad. Wszystko wykonujemy pod konkretny projekt.

Fot. Klann, Katarzyna Hetmaniok

Radio 90: Skorzystała Pani z dotacji, jakie oferuje Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota”, jesteście zadowoleni?

Klann: Tak, jesteśmy zadowoleni. Pomogło nam to rozwinąć firmę, iść w kierunku metaloplastyki, kupiliśmy specjalne maszyny do obróbki metalu.

Radio 90: To jest dla Państwa satysfakcjonująca praca?

Klann: Bardzo, robimy to z pasją i zamiłowaniem, nie zmuszamy się do niczego, lubimy też kontakt z klientem. Tworzymy meble i wnętrza wyjątkowe, to są nasze autorskie pomysły.

Radio 90: Dużo czasu spędzacie Państwo w warsztacie?

Klann: Bardzo dużo, ale chcemy to robić.

Fot. Klann, Katarzyna Hetmaniok

Radio 90: Ile udało Wam się pozyskać pieniędzy w ramach dotacji Lokalnej Grupy Działania „Morawskie Wrota”?

Klann: Pozyskaliśmy 60 tysięcy złotych. Jeżeli ktoś ma pasję, swoją wizję i chce dążyć do realizacji swoich planów, mogę całym sercem polecić Lokalną Grupę Działania „Morawskie Wrota”. To są bardzo dobre pieniądze na start, one pomogą w dalszym rozwoju

Lokalna Grupa Działania „Morawskie Wrota” to stowarzyszenie, które działa na terenie sześciu gmin. Pięć z nich jest z powiatu wodzisławskiego, są to gminy: Gorzyce, Godów, Mszana, Marklowice i Lubomia. Szóstą jest gmina Krzyżanowice z powiatu raciborskiego. LGD „Morawskie Wrota” działa na różnych płaszczyznach, to m. in. wsparcie stowarzyszeń, samorządów z zakresu kultury czy sportu. Podstawowym polem działania jest jednak biznes i wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

Więcej:

Adres:

  • Stowarzyszenie LGD Morawskie Wrota
  • ul. Raciborska 27
  • 44-350 Gorzyce

Zobacz film na temat podejścia LEADER w woj. śląskim oraz ogólną charakterystykę LGD:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022