Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Prywatka z Wojciechem Gąssowskim

Facebook Twitter

Wszyscy znamy Jego wielki przebój  "Gdzie się podziały tamte prywatki", który zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Któż z nas nie wzruszał się przy "Zielonych Wzgórzach nad Soliną"? Te i inne przeboje Wojciecha Gąssowskiego usłyszymy w czasie koncertu 29 września o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach.

Wojciech Gąssowski debiutował w 1962 roku na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie znalazł się w złotej dziesiątce laureatów. Współpracował m.in. z zespołem Czerwono-Czarni, z grupą Chochoły, śpiewał standardy jazzowe ze Swingtetem Janusza Zabieglińskiego i Triem Włodzimierza Nahornego. Był także częścią zespołu Tajfuny, z którym nagrał swój pierwszy przebój „Zielone Wzgórza nad Soliną”.

Jako solista nagrywał również z orkiestrą Radiowego Studia Rytm. Związany był również z grupą ABC Andrzeja Nebeskiego, która w tym czasie zyskała największą popularność.Artysta został wyróżniony złotą płytą za album „Love me tender” oraz platynowymi płytami za albumy „Party” i „Gdzie się podziały tamte prywatki”.

Bilety do nabycia w sekretariacie DK oraz na  TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj