Przebudowa basenu w Wodzisławiu Śląskim. W najbliższych tygodniach ruszą roboty w pływalni przy SP nr 3
Plac budowy jest już w rękach firmy, która będzie realizować remont, a same roboty budowlane mają wystartować za kilka tygodni - w czerwcu. W Wodzisławiu Śląskim niebawem rozpocznie się modernizacja basenu przy tamtejszej Szkole Podstawowej nr 3. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obiekt zostanie oddany do użytku we wrześniu 2027 roku.

Szacowany czas czytania: 02:05
Przebudowa basenu w Wodzisławiu. Roboty w pływalni przy SP nr 3 wystartują niedługo
Przez ponad rok mają trwać prace związane z przebudową przyszkolnego – znajdującego się przy SP nr 3 – basenu w Wodzisławiu Śląskim. Władze miasta zauważają, że to inwestycja, z której skorzystają zarówno uczniowie „trójki”, jak i mieszkający w centrum Wodzisławianie. Mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia Śląskiego.
Mieczysław Kieca: To bardzo ważna inwestycja nie tylko z punktu widzenia społeczności szkolnej, ale całej wspólnoty mieszkańców centrum miasta. Kilka lat staraliśmy się o dodatkowe środki zewnętrzne na ten cel, jednak nie udało się, dlatego dzięki pozytywnej decyzji Rady Miasta mogliśmy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy. Przetarg rozstrzygnięty jest pozytywnie. Przekazaliśmy już plac budowy.
Jak zapewnia prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, basen zostanie oddany do użytku po remoncie we wrześniu przyszłego roku.
Koszt inwestycji to ponad 3,6 miliona złotych.
W ramach robót zmodernizowana ma zostać hala basenowa, a także zaplecze sanitarno-szatniowe wraz z pomieszczeniem dla ratownika. Wybudowane zostanie też nowe zaplecze techniczne, jak również nowy segment z pomieszczeniami technicznymi.
Przebudowa basenu pozwoli przede wszystkim przywrócić pełną funkcjonalność obiektu i dostosować go do współczesnych standardów użytkowych oraz technicznych. Inwestycja m.in. umożliwi prowadzenie zajęć nauki pływania w lepszych warunkach oraz zwiększy dostępność obiektu dla uczniów i mieszkańców
– wskazują w wodzisławskim Urzędzie Miasta.
Ponadto w Wodzisławiu Śląskim przymierzają się też do modernizacji szatni przy basenie, który będzie niedługo remontowany. Miasto chce wyremontować także jego zaplecze szatniowo-natryskowe.
W basenowych szatniach miałaby zostać wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, jak również zamontowane nowe grzejniki i wykonana nowa instalacja wodno-kanalizacyjna.
W ramach zadania przewidziano także tzw. biały montaż, który zapewni pełną funkcjonalność pomieszczeń
– informują urzędnicy z Wodzisławia Śląskiego, którzy w związku z planami modernizacji szatni basenu przy SP nr 3 postanowili zawnioskować o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Obecnie w resorcie rozpatrują wniosek Wodzisławian. Gdyby ministerstwo dało zielone światło na udzielenie wsparcia finansowego, do Wodzisławia trafiłyby ponad 372 tysiące złotych.
Według szacunków urzędników wodzisławskiego ratusza, modernizacja szatni kosztować będzie natomiast niecałe 917 tys. zł.