Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przebudowa dróg w Pawłowicach. Trzeba zdążyć przed zimą

Facebook Twitter

Trwa przebudowa ulic w Pawłowicach, drogowcy chcą zdążyć przed zimą. Na ulicach Górka i Klonowej wykonawcy robót kładą już warstwę wiążącą nawierzchni.

Fot. pawlowice.pl

Przebudowa ul. Górka rozpoczęła się w lipcu tego roku. W efekcie prac droga zostanie poszerzona do ok. pięciu metrów, a wzdłuż jednej strony powstanie chodnik o szerokości dwóch metrów. Inwestycja rozpoczęła się od przebudowy sieci elektrycznej i wykonania kanalizacji deszczowej. Teraz nadszedł czas na finał prac drogowych. Dziś na drodze pojawiła się pierwsza warstwa asfaltowa, tzw. wiążąca.

Podobne roboty toczą się na drodze do pól ul. Klonowej. Jeżeli pogoda pozwoli, jeszcze dziś na drodze, oprócz warstwy wiążącej, pojawi się warstwa ścieralna nawierzchni asfaltowej. W ramach inwestycji przebudowywany jest odcinek o długości ok. 940 metrów. Szerokość jezdni wynosi 3,5 metra z mijankami poszerzającymi ulicę do 5 metrów. Na tę inwestycję gmina pozyskała środki budżetowe z województwa śląskiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych dla gruntów rolnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022