Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Przebudowa drogi w Jaworzynce może ruszać, umowa podpisana

Przebudowa drogi w Jaworzynce, jest już podpisana umowa przez starostwo w Cieszynie.

Ulica Bankowa w Żorach
Zdjęcie ilustracyjne

Szacowany czas czytania: 01:07

Roboty, czas start! Przebudowa drogi w Jaworzynce

Rozpoczęła się kolejna ważna inwestycję drogowa, to wykonanie prac budowlanych na odcinku ok. 1,5 km drogi powiatowej w gminie Istebna. Modernizowany fragment trasy przebiega od ronda na skrzyżowaniu z DW 943 i 941 do drogi gminnej w rejonie posesji nr 819. Inwestycja ma kosztować ponad 2,8 mln złotych brutto.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki modernizacji powiatowa trasa zyska nową jakość, co wpłynie na lepszą komunikację w tej części regionu. Projekt realizowany w ramach współpracy polsko-słowackiej przyczyni się również do usprawnienia ruchu transgranicznego oraz podniesienia atrakcyjności turystycznej Beskidu Śląskiego.

Zakres prac obejmuje między innymi przebudowę nawierzchni jezdni, wymianę krawężników i budowę nowych poboczy,
remont i dostosowanie chodnika, modernizację istniejących zjazdów do posesji, budowę zatoki autobusowej i zatok postojowych, instalację nowych wpustów ulicznych i przykanalików dla lepszego odwodnienia, oczyszczenie i udrożnienie rowów odwadniających. Inwestycja nie tylko poprawi komfort podróży, ale także zwiększy bezpieczeństwo na drodze, zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Podpisanie umowy na modernizację drogi / fot. www.powiat.cieszyn.pl

Czytaj także:

REKLAMA