Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Przebudowa skateparku w Jastrzębiu

Facebook Twitter

Rozpoczęła się modernizacja skateparku w Jastrzębiu-Zdroju. Istniejący od dziesięciu lat w Jarze przy ul. Turystycznej obiekt jest chętnie odwiedzany przez miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach czy rowerach.

Aneta Czarnocka-Kanik/UM Jastrzębie

Jednak powstał w technologii sklejki i w związku z tym od samego początku przysparzał kłopotów zarządcy, jastrzębskiemu MOSiR-owi. Mówi zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu, Michał Szelong:

Zauważmy jaki mamy klimat, jakie mamy zimy. Sklejka mimo, że jest dobrej jakości oczywiście spełnia wszystkie wymogi różnych atestów czy certyfikatów, była wymieniana na bieżąco. Były okresy, że nasz stolarz z brygady remontowej po dwóch, trzech tygodniach pracy, dwa dni później znowu wracał bo kolejne były do wymiany czy do uzupełnienia czy do jakiś napraw. Można powiedzieć, że było to takie ”never ending story”. Podejmujące się dziury, pęknięcia powodowały niebezpieczeństwo, zagrożenie dla użytkowników – no i stąd decyzja o zmianie technologii elementów, które są uzupełnieniem skate parku.

Jaka technologia zostanie teraz zastosowana?

Wszystko będzie w technologii betonowej. Na początek zdecydowaliśmy, że powstanie quarter pipe i funbox z greenbox’em oraz poręcze greenbox i mang-ramp. Myślę, że co niektórzy mogą się czuć zawiedzeni, ponieważ zdecydowaliśmy o bardziej rekreacyjnym charakterze tych urządzeń,a nie takim profesjonalnym jak do tej pory. Na pewno nie będzie to skate park dla tych którzy śmigali na rowerach. Ale takie były oczekiwania.

Młodzi jastrzębianie wystąpili w tej sprawie z petycją do prezydent miasta, Anny Hetman a ta poprała ich propozycje. „Dla rowerzystów mamy pump track” – przypomina dyrektor Szelong. Dodajmy, że modernizacja skateparku pochłonie blisko pół miliona złotych. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej prezydent miasta. Koniec prac zaplanowano na połowę września.

Tak ma wyglądać nowy skatepark:

Tak wyglądał przed remontem:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj