Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przecenił swoje możliwości, pomógł mu w tym alkohol

Facebook Twitter

Zła ocena sytuacji i „podwójny gaz” przyczynił się do kolizji, do której doszło na ulicy Pszczyńskiej. Choć wszystko wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście dobrze się skończyło. Policjanci apelują o rozwagę i prowadzenie pojazdów w stanie trzeźwości.

W niedzielę (03.07.) tuż po godzinie 7:00 na ulicy Pszczyńskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przybyli na miejsce mundurowi szybko ustalili przebieg zdarzenia. Kierujący samochodem osobowym marki Opel 31-letni obywatel Ukrainy miał zamiar przejechać z ulicy Kleszczowskiej w ulicę Przyjazną, lecz nie zachował szczególnej ostrożności i nie zastosował się do obowiązującego przed skrzyżowaniem znaku „ustąp pierwszeństwa”. W wyniku swojego działania wjechał swoim samochodem wprost przed prawidłowo jadącego ulicą Pszczyńską mercedesa kierowanego przez 42-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego.

fot. policja Żory

Po przebadaniu przez policjantów uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu okazało się, kierujący Oplem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymane zostały dowody rejestracyjne pojazdów, a pojazdy usunięte z drogi.

Policja apeluje:

Pamiętajmy, że kierowanie „po alkoholu” jest nie tylko zabronione, ale wpływa ono również na spowolnienie czasu reakcji, a często na błędną ocenę sytuacji i swoich możliwości. Apelujemy o zachowanie trzeźwości podczas korzystania z dróg.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj