Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przechwycono zanieczyszczony alkohol. Jest groźny dla życia

Facebook Twitter

Zanieczyszczony alkohol w ilości 32 litrów został przechwycony przez funkcjonariuszy ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Do zdarzenia doszło w Cieszynie na jednej z lokalnych dróg.

zanieczyszczony alkohol
Fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Zanieczyszczony alkohol – nie kupujcie z niepewnych źródeł

Do kontroli zatrzymany został samochód osobowy na słowackich numerach rejestracyjnych.

Do zdarzenia doszło w Cieszynie na jednej z lokalnych dróg. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy na słowackich numerach rejestracyjnych. W trakcie przeszukana pojazdu funkcjonariusze odkryli 30 jednolitrowych butelek spirytusu o objętości alkoholu 95% oraz 2 butelki o pojemności 1 litra „rumu” o objętości alk. 80% bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 32 litry nielegalnego alkoholu.

Zatrzymany spirytus i rum zostały zbadane w laboratorium. W obu próbkach badanie potwierdziło obecność alkoholu izopropylowego. To oznacza, że alkohol ten został wytworzony dla celów przemysłowych, a jego spożycie może stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia –

– mówi Michał Kasprzak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

W sumie zarekwirowano ponad 30 litrów zanieczyszczonego alkoholu  fot. KAS

KAS przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niepewnych źródeł (np. z bazarów i targowisk). Zanieczyszczony alkohol może być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj