Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami 15. Rybnicki Festiwal Fotografii [SPRAWDŹ PROGRAM]

Facebook Twitter

Pokazywać to, co ważne, piękne, pouczające i świeże. Integrować z dobrą fotografią. To będzie już 15. jubileuszowy Rybnicki Festiwal Fotografii. Jedna z największych tego typu imprez w Polsce co roku przyciąga wielu widzów i najlepszych w kraju fotografów. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Fot. rybnik.eu

Organizatorzy przygotowali 16 wystaw, warsztaty oraz konkursy. Mówi prezes Fundacji PGE Energia Ciepła, Jan Makowski:

Jest to w tym roku 15 lat, które pokazują jak wysoko doszliśmy, jak wielu ludzi zaangażowanych jest w to przedsięwzięcie, ile nazwisk z górnej półki świata fotografii było w Rybniku. Wydaje się, że można na palcach jednej ręki policzyć te nazwiska z Polski, które jeszcze do Rybnika nie dotarły. Myślę, że to jest taka perełka i jednocześnie duma, ponieważ jako Fundacja PGE Energia Ciepła chcemy kreować zachowania prospołeczne. Ta wartość w postaci warsztatu, który przekazujemy podczas trwania tego festiwalu jest szczególnie cenna, szczególnie dla miłośników tej sztuki – mówi prezes Fundacji PGE Energia Ciepła, Jan Makowski.

Z fanami fotografii spotka się ośmiu wybitnych fotografów z naszego kraju – mówi jeden z organizatorów festiwalu, także uznany fotograf z Rybnika – Marcin Giba:

Tomasz Tomaszewski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych osób, jeżeli chodzi o współczesną fotografię reporterską. Robert Wolański to fotograf, który zajmuje się fotografią portretową, fotografią modową, fotografuje polityków i celebrytów. To wszystko na najwyższym światowym poziomie. Marek Arcimowicz jest fotografem National Geographic, będzie miał wystawę pt. „Ludzie duchy” oraz spotkania autorskie dotyczące pracy z Martyną Wojciechowską z planu filmowego „Martyna na końcu świata”.

Organizatorzy wydarzenia Fundacja PGE Energia Ciepła nie zapomnieli także o amatorach fotografii. Mówi rzecznik i organizator festiwalu – Nina Giba:

Będzie konkurs w Galerii Otwartej na najlepszy zestaw zdjęć. Jurorami, którzy będą wybierali spośród amatorskich fotografii te najlepsze będą Marek Arcimowicz i Marek Lapis. Nagroda to profesjonalna produkcja wystawy fotograficznej dla autora najlepszego zestawu czy najlepszego zdjęcia w Galerii Otwartej. Ta nagroda to naprawdę wielka rzecz.

Dodajmy, że w związku z jubileuszem festiwalu wydano książkę „Historie Fotografii opowiadane w Rybniku”, na których prezentowane są zdjęcia wszystkich fotografów, którzy na przestrzeni 15 lat odwiedzili rybnicki festiwal i uczestniczyli w organizowanych tu spotkaniach. Rybnicki Festiwal Fotografii rusza w piątek (23.03.) i potrwa do niedzieli (25.03.).

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj