Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami 6. edycja HOYM Industry Fest. Specjalne koncerty w specjalnych wnętrzach

Facebook Twitter

Koncerty, prelekcje, wystawy zdjęć, rysunków, czy strefa retro komputerów - to wszystko czeka na miłośników industrialu podczas HOYM Industry Fest. Ten w najbliższą sobotę (30.07) w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku- Niewiadomiu. Będzie to 6. edycja festiwalu.

Pokażemy potencjał, jaki drzemie w tym miejscu

– zapowiada Andrzej Kieś z zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku.

Andrzej Kieś: Można się spodziewać industrialu pełną gębą, koncertów industrialnych, prelekcji, wystaw zdjęć i rysunków, a wszystko to w naszym industrialnym otoczeniu Zabytkowej Kopalni Ignacy. Rok 2022 jest szczególny. W tym roku otworzyliśmy długo remontowane budynki – Szybu Kościuszko oraz maszynowni. Szybu Kościuszko będziemy mieli okazję podczas festiwalu YOYM Industry Fest pokazać potencjał, jaki drzemie w Zabytkowej Kopalni Ignacy po naszym pełnym otwarciu, w jaki sposób możemy te przestrzenie wykorzystać do działań kulturalnych, artystycznych.

Koncerty odbędą się w różnych lokalizacjach na terenie dawnej kopalni

– dodaje Andrzej Kieś.

Andrzej Kieś: Zaprosiliśmy trzech wykonawców, którzy byli z nami podczas premierowej edycji w 2017 roku, także zobaczymy, jakie postępy przez połowę dekady poczynili Agressiva 69, NightRun87 oraz Lugola. Oprócz nich zaprezentuje się również Kontagion, Dawid Chrapla, Favorit89 oraz Larmo. Część koncertów odbędzie się na scenie plenerowej. Dwa koncerty odbędą się w nadszybiu szybu Kościuszko i jeden specjalny koncert odbędzie się w galerii znajdującej się w sali byłej sprężarkowni.

HOYM Industry Fest to także rozmowy i spotkania poświęcone industrialowi:

Andrzej Kieś: Pojawi się Mirosław Górka, który jest pomysłodawcą festiwali HOYM Industry Fest oraz patronem duchowym tego przedsięwzięcia. W tym roku wystąpi też jako prelegent i wygłosi mowę pt. „Urbex nie jest już sexy”, gdzie będzie wkładał kij w mrowisko i polemizował z coraz prężniej rozwijającą się gałęzią rozrywki tudzież spędzania wolnego czasu. Pojawi się także Ewa Grzegorzak-Łoposzko z prelekcją „Nowe życie zabytków industrialnych”.

Wstęp na HOYM Industry Fest jest bezpłatny. Imprezie towarzyszyć będzie zlot foodtrucków.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024