Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami „Biesiada Rydułtowska pod Szarlotą”. To sobota na ulicy w centrum miasta

Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę (14.05.) w Rydułtowach odbędzie się kolejna z cyklu imprez w ramach Reaktywacji ulicy Ofiar Terroru, z Radia 90 wiecie, że będzie to „Biesiada Rydułtowska pod Szarlotą”! Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”.

W wydarzenia miejskie włączają się także stowarzyszenia i organizacje by wspólnie uatrakcyjniać nasze miasto Rydułtowy. O godzinie 14.00 rozpoczną się działania zaplanowane przez Towarzystwo Miłośników Rydułtów. Szczegóły można znaleźć na plakatach przygotowanym przez TMR które rozwieszone są na terenie miasta, w gazecie „Na Ratuszu”, czy na profilu miasta na facebooku.

W ramach projektu „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” odbędzie się koncert zespołu Peleton z solistką Pauliną Świerczek. Koncert „Światowe przeboje” rozpocznie się o godzinie 19.00 i będzie trwał do godziny 21.00. Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostaną namioty, ławy i stoły , aby mogli wygodnie biesiadować. Na ulicy Ofiar Terroru staną stoiska z grillem, kukurydzą, watą cukrową i piwem, oscypkami na ciepło, balonami z helem, biżuterią, zabawkami. Organizator zaprosi uczestników imprezy na kawę i kołocz. Dla małych uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali atrakcję w postaci bezpłatnej dmuchanej zjeżdżalni „Kowboj”.

Za nami już pierwsza impreza z cyklu Reaktywacji „Jarmark Świąteczny – spotkanie ze znanymi Ślązakami”. Zdecydowanie powiedzieć możemy, że pomimo pogody, która momentami zdawała się płatać figle, mieszkańcy i goście dopisali swoją frekwencją.

Same zamknięcie ulicy Ofiar Terroru to coś nowego w Rydułtowach i mamy nadzieję, że każda kolejna impreza będzie budzić coraz większe zainteresowanie!

– piszą organizatorzy. Po raz kolejny zapraszamy wszystkich mieszkańców Rydułtów, młodszych, starszych, przedsiębiorców i klientów, do uczestnictwa w Biesiadzie Rydułtowskiej pod Szarlotą! Razem, dążmy do celu, który od początku przyświeca temu działaniu – pobudzenie niegdyś głównego traktu handlowego, przywrócenie mu dawnego gwaru i życia.

„Biesiada Rydułtowska pod Szarlotą” już w najbliższą sobotę, 14 maja zapraszamy od godziny 14.00!

Czytaj także:

Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 realizowany jest w ramach programu „Rozwój Lokalny”.

 

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022