StartW Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

Przed nami dożynki powiatu rybnickiego w Świerklanach [PROGRAM]

Uroczystości rozpocznie msza święta o 12,30 w kościele św. Anny, później korowód dotrze do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jankowicach:

O godz. 14:00 przy kościele, na parkingu, rusza barwny korowód ulicami: Kościelną, Rybnicką, Świerklańską na ośrodek do Jankowic. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udekorowania swoich posesji. Jeżeli będzie jakaś posesja szczególnie ładna, na pewno tę posesję nagrodzimy. Patronat nad dożynkami objął prezydent RP Andrzej Duda – mówi Halina Karwot dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Oficjalne otwarcie dożynek zaplanowano na godz. 15:00, później rozpocznie się część artystyczna:

Koncert orkiestry dętej kopalni Chwałowice, występy zespołów folklorystycznych z terenu całego powiatu rybnickiego, koncert grupy folkowej „Zbóje”, zespołu disco polo „Soleo”, no i oczywiście -jeżeli pogoda nam na to pozwoli- dyskoteka do późnych godzin nocnych. Wszystkich zapraszamy, będzie poczęstunek w postaci śląskiego kołocza, smalcu z ogórkiem kiszonym i wiele innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci – dodaje Halina Karwot dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Zobaczcie program dożynek na plakacie!

Zostaw komentarz