Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Przed nami dożynki powiatu rybnickiego w Świerklanach [PROGRAM]

Facebook Twitter

Barwny korowód, występy zespołów folklorystycznych, kapela góralska, gwiazda disco polo, śląski kołocz, chleb ze smalcem i ogórkiem - to wszystko czeka na tych, którzy w najbliższą niedzielę (26.08.) wybiorą się na dożynki powiatowo-gminne w Świerklanach.

Fot. bernswaelz \ pixabay.com

Uroczystości rozpocznie msza święta o 12,30 w kościele św. Anny, później korowód dotrze do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jankowicach:

O godz. 14:00 przy kościele, na parkingu, rusza barwny korowód ulicami: Kościelną, Rybnicką, Świerklańską na ośrodek do Jankowic. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udekorowania swoich posesji. Jeżeli będzie jakaś posesja szczególnie ładna, na pewno tę posesję nagrodzimy. Patronat nad dożynkami objął prezydent RP Andrzej Duda – mówi Halina Karwot dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Oficjalne otwarcie dożynek zaplanowano na godz. 15:00, później rozpocznie się część artystyczna:

Koncert orkiestry dętej kopalni Chwałowice, występy zespołów folklorystycznych z terenu całego powiatu rybnickiego, koncert grupy folkowej „Zbóje”, zespołu disco polo „Soleo”, no i oczywiście -jeżeli pogoda nam na to pozwoli- dyskoteka do późnych godzin nocnych. Wszystkich zapraszamy, będzie poczęstunek w postaci śląskiego kołocza, smalcu z ogórkiem kiszonym i wiele innych atrakcji dla dorosłych i dla dzieci – dodaje Halina Karwot dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Świerklanach.

Zobaczcie program dożynek na plakacie!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2020