Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami festiwal organizacji pozarządowych w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

W ostatnią niedzielę sierpnia warto odwiedzić Rodzinny Park Rozrywki Trzy Wzgórza, odbędzie się tam Festiwal Organizacji pozarządowych. To propozycja na spędzenie aktywnie czasu całymi rodzinami.

Rozmawialiśmy z Leszkiem Bizoniem starostą wodzisławskim:

Leszek Bizoń: Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców całego powiatu wodzisławskiego właśnie na takie wyjątkowe wydarzenie „Festiwal organizacji pozarządowych”. Organizacji z terenu całego naszego powiatu po to, aby mogły się wypromować, pokazać czym się zajmują. Stworzyć pole dla integracji wszystkich tych środowisk organizacji pozarządowych pracujących w różnych obszarach.

Jak zaznacza Leszek Bizoń, podstawową wartością organizacji pozarządowych jest ich oddolny charakter, a powstające inicjatywy wychodzą bezpośrednio od samych mieszkańców.

Leszek Bizoń: To są działania oddolne, to są takie działania grup bardziej lub mniej formalnych, bo tak można też powiedzieć. Chodzi o to, aby pokazać i promować to, co mieszkańcy naszego powiatu, miast i gmin robią, czym się zajmują i pokazać, że można w różnych obszarach trochę inaczej podejść do tych samych problemów, czy zagadnień, ale w różny sposób odbieranych i prezentowanych.

Przypomnijmy, Festiwal organizacji pozarządowych odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia w parku rozrywki Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim. Wydarzenie połączone jest z 22. Powiatowym Rajdem Rowerowym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj