Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami Festiwal Żywiołów w Rzuchowie

Facebook Twitter

Strefa kultury i nauki, a w nich wiele ciekawych wystaw, warsztatów i animacji. Tak zapowiada się II Festiwal Żywiołów w Pałacu w Rzuchowie, jaki planowany jest na sobotę 23 lipca.

W przygotowanie części naukowej włączył się Uniwersytet Śląski. Mówi Ewa Mackiewicz z Fundacji Ochrony Dóbr Kultury:

Ewa Mackiewicz: Będzie strefa dinozaurów „Epoka lodowcowa”. Będą także geomity, czyli historie z całego świata, które w legendach i mitologii tłumaczą powstawanie różnych form geograficznych, gór, rzek itd. i jak sobie w przeszłości to ludzie tłumaczyli. Będzie kącik pogodowy, a takim zwieńczeniem i taką widowiskową częścią tej strefy nauki będzie widowisko multimedialne przygotowane przez doktora Andrzeja Buczarowskiego z Uniwersytetu Śląskiego pod frapującym tytule „Spacerując po jajkach”, które będzie mówiło o najnowszych odkryciach z dziedziny dinozaurów.

Co w strefie kultury?

Ewa Mackiewicz: Jeśli chodzi o tę strefę kulturalną, będą przegląd piosenki i konkurs fotograficzny. Będzie spektakl teatru lalkowego Marka Żyły, a na zakończenie koncert zespołu Carrantuohill. W międzyczasie będą do zobaczenia wystawy, prezentacje, warsztaty i animacje plastyczno-artystyczne

Obok bogatej oferty dla dzieci, będzie też coś dla dorosłych. Organizatorzy Festiwalu Żywiołów polecają wykład dr Jacka Kurka o żywiołach, które kształtowały Śląsk. Początek wydarzenia o 15.00.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024