Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami I Ogólnopolski Zlot Fanów The Rolling Stones. Szykuje się rodzinna zabawa w miasteczku Twinpigs w Żorach [materiał partnera]

Facebook Twitter

Kolejna nietuzinkowa impreza rekreacyjno-sportowa zakończona koncertami zespołów na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs  w Żorach. 08 października 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się wielki koncert w hołdzie zmarłemu perkusiście The Rolling Stones Charliemu Watts’owi. Impreza jest jednocześnie 1. Ogólnopolskim Zlotem Fanów The Rolling Stones!

Pled Zepchlim

Wystąpią trzy najlepsze w swym rodzaju zespoły coverowe w Polsce: 4Szmery (AC-DC Tribute band), Pled Zepchlim (Led Zeppelin Tribute Band) i Tumblin’ Flash (The Rolling Stones Experience!).

4 Szmery

Zespół 4Szmery

Polski zespół rockowy zaliczany do nurtu tzw. „tribute band”, specjalizujący się w wykonywaniu kompozycji legendarnego AC/DC. Na początku swojej działalności grupa tworzyła własne kompozycje z silnymi wpływami AC/DC, by z czasem pozostać wiernym „odtwórcą” utworów z dyskografii swoich idoli. W przeciwieństwie do większości zespołów tego typu, „4 szmery” celowo zrezygnowały z „przebierania” się za muzyków AC/DC. opierając swoja jakość na brzmieniu i charyzmatycznym wokaliście, który umiejętnie łączy w swoim śpiewaniu walory „Bona” Scotta z krzykliwym wokalem Briana Johnsona. Przez prawie 20 lat swojej działalności, zespół zagrał ponad 1000 koncertów, by w roku 2019 „zadebiutować” bardzo dobrze przyjętym albumem „Roll”.

Pled Zepchlim

Pół wieku Led Zeppelin. Ponad 50 lat temu Jimmy Page założył grupę Led Zeppelin. Niestety, zespół przestał istnieć w 1980 roku po śmierci Johna Bonhama, uznanego za najlepszego perkusistę wszech czasów. Z miłości do ich muzyki powstał zespół Pled Zepchlim, po to, abyście Państwo mieli niepowtarzalną okazję posłuchania tych arcytrudnych kompozycji na żywo. Charakteryzuje ich perfekcyjna dbałość o szczegóły i brzmienie z legendarnym Stairway to Heaven włącznie. Genialny wokal, perfekcyjna gitara i klawisze oraz miażdżąca sekcja rytmiczna. Pled Zepchlim zagrał setki koncertów w całej Polsce i wszędzie jest entuzjastycznie przyjmowany.

Tumblin’ Flash

Zespół Tumblin’ Flash

Pierwszy w Polsce the Rolling Stones Experience! Muzyka i charyzma sceniczna The Rolling Stones jest ponadczasowym łącznikiem pokoleń, jest to muzyka, która daje poczucie wspólnoty. Mick Jagger i Keith Richards, te ikony rock and rolla niezmiennie inspirują tłumy. Koncerty Tumblin’ Flash  zawierają największe hity The Rolling Stones!  Na ich koncercie usłyszymy przeboje, takie jak: Satisfaction, Angie, Brown Sugar, Jumpin’ Jack Flash czy You Can’t Always Get What You Want i wiele innych. Zespół od wielu lat występuje w całej Polsce, wielokrotnie zapraszany do programów telewizyjnych.

Ponadto będzie wiele innych atrakcji:

  • prezentacja niesamowitych motocykli firmy BMW
  • prezentacja starych pojazdów stowarzyszenia ZŁOMBOL
  • okolicznościowe gadżety (T-shirty, kubki, smycze, czapeczki) a także różne wydawnictwa płytowe
  • prelekcja na temat Charliego Wattsa ( przygotowana przez ogólnopolski fan club Stonsów)
  • wystawa zdjęć ze słynnego koncertu The Rolling Stones w Sali Kongresowej w Warszawie

Dla wszystkich, którzy w tym dniu wybiorą się do Twinpigs mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Można nabyć bilet tylko na koncert, ale …..miłą niespodzianką będzie to, że kupując bilet-pakiet na koncert i skorzystanie z atrakcji miasteczka westernowego Twinpigs za wstęp do Parku Rozrywki zapłacicie promocyjną cenę Przybywajcie całymi rodzinami od rana i bawcie się dobrze. Przybywajcie

-informują organizatorzy. Bilety dostępne w Hotelu Texas w Żorach tel.32 416 08 88. Link do biletów: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/the-rolling-stones/ 

O zbliżającym się 1. Ogólnopolskim Zlocie Fanów The Rolling Stones rozmawialiśmy z nowym właścicielem restauracji „Texas”, prezesem spółki „Restauracje Staropolskie” Grzegorzem Winczewskim.

Radio 90: Przed nami nietuzinkowe wydarzenie na skalę Polski i całego naszego regionu.

Grzegorz Winczewski: Pech i nieszczęście chciały, że perkusista The Rolling Stones Charlie Wattes odszedł. Nosiło na, żeby uczcić samego Charliego, ludzie kochają jego muzykę, więc myślimy, że z tego powodu zrobimy „jakiś” koncert. Z tego przerodził się pomysł, aby zorganizować zlot fanów, to przerodziło się w ogólnopolski zlot fanów. Imprezę organizujemy na terenie Parku Rozrywki TwinPigs. To będzie plenerowa impreza, będzie duża scena, porządne nagłośnienie i dobre oświetlenie. Jest to połączone z wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym, bo przez cały dzień park będzie działał, będą konkursy, zawody. Na sam koniec dnia będą koncerty.

Radio 90: Warto tego dnia w piątek 08 października przyjechać jak najszybciej.

Grzegorz Winczewski: Tak, park będzie czynny już przed południem. Na terenie będzie prezentacja nowych motocykli BMW, będzie prezentacja starych pojazdów, przyjeżdża Złombol ze swoimi starymi brykami, to też będzie gratka dla fanów motoryzacji. Do tego zapowiedziały swój przyjazd kluby motorowe, zamykając powoli sezon motorowy w Polsce. Do tego będzie prelekcja na temat Charliego Wattesa przygotowana przez polski fanklub The Rolling Stones. Będzie też wystawa zdjęć z pierwszego koncertu zespołu w Polsce, jeszcze z czasów PRL-u. Zorganizujemy konkursy z wiedzy na temat Stonesów, będzie także wiele innych konkursów.

Radio 90: Wisienką na torcie będą koncerty.

Grzegorz Winczewski: Zaczniemy od AC/DC, czyli 4Szmery, które coverują ten zespół. Są niesamowici, miałem okazję być na ich koncercie i mogę śmiało powiedzieć, że praktycznie nie ma różnicy od oryginału. Byłem pod wrażeniem, że aż w takim stopniu można skopiować inny zespół. Następnie zagra Pled Zepchlim, który coveruje Led Zeppelin. Na samo koniec oczywiście Tumblin’ Flash, czyli koncert Stonesów. Będzie to 4,5 godziny muzyki na żywo, około 23.00 z przytupem myślę, że zakończymy całe wydarzenie.

Radio 90: 4,5 godziny muzyki na żywo i do tego atrakcje, jakie oferuje miasteczko.

Grzegorz Winczewski: Oczywiście, to wszystko w ciągu jednego dnia. Można u nas zjeść, przenocować się i bawić się do samego rana.

Radio 90: Zapraszamy w takim razie.

Grzegorz Winczewski: Zapraszam, warto przyjechać do nas tego dnia.

Informacja o zlocie w mediach społecznościowych restauracji Texas:

Kontakt

Hotel Texas

  • ul. Katowicka 24
  • 44-240 Żory

Recepcja Hotelu Texas

  • recepcja@hoteltexas.pl
  • +48 32 41 60 888
  • +48 533 863 020

Restauracja Texas

Jak dojechać

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj