Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami I Targi Biznesu w Jastrzębiu-Zdroju. Dlaczego warto tam być? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Zbliżają się I Targi Biznesu STARTUPOVO organizowane w Jastrzębiu-Zdroju. To wielka szansa dla firm z naszego regionu. To także dobry moment dla każdego, aby się wybrać i poznać przedsiębiorstwa, jakie powstają wokół nas. Dlaczego jeszcze warto tam być?

Fot. jastrzebie.pl

Anna Kuśnierz: To będą targi, na których przedsiębiorcy z Subregionu Zachodniego będą mogli się zaprezentować. Jest to pierwsza taka inicjatywa związana z zakończeniem projektów, które miały na celu otwarcie ponad 180 działalności gospodarczych, w tym 100 w 2021 roku. Chcemy dać możliwość tym firmom, żeby mogły się pokazać i zaprezentować. To będzie okazja, aby poznać, co jest nowego, co jest innowacyjnego zarówno dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolicznych miejscowości. Będzie to także okazja do pokazania się firmom, które już istnieją na rynku

-mówią Anna Kuśnierz i Agnieszka Stemplowska z firmy Blueform – instytucji specjalizującej się w zakresie pozyskiwania środków unijnych, aktywizacji osób bezrobotnych oraz firm, a także tworzeniem oprogramowania usprawniającego pracę w przedsiębiorstwach.

Na zbliżających się targach będzie można poznać firmy z różnych branż. Będą to m. in.:

 • programowanie i optymalizacja procesów,
 • informatyka,
 • design i nowe technologie,
 • gastronomia,
 • usługi dla biznesu,
 • projektowanie i grafika,
 • produkty ekologiczne,
 • sprzedaż i produkcja,
 • wiele innych.

I Targi Biznesu STARTUPOVO odbędą się 26 listopada w godz. od 10.00 do 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju przy Alei Jana Pawła II nr 6. Na wydarzenie może przyjść każdy, są także jeszcze wolne miejsca dla wystawców. Firmy mogą zgłaszać swoje uczestnictwo na stronie: https://blueform.pl/targi

Dążymy do tego, by Subregionalne Targi Biznesu STARTUPOVO stały się ważnym wydarzeniem na rynku przedsiębiorczości w naszym subregionie. Tegoroczne Targi są uwieńczeniem projektów europejskich, dzięki którym w Inkubatorach prowadzonych przez instytucje Blueform z Jastrzębia-Zdroju oraz Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. z Żor w naszym Subregionie Zachodnim powstały 184 nowe firmy. Jastrzębie-Zdrój, Żory, Wodzisław Śląski, Rybnik, Racibórz i okoliczne miejscowości zasiliło wielu utalentowanych przedsiębiorców.

Pragniemy, by do tych młodych firm dołączyły kolejne – nowo otwarte oraz te, które rozwijają się już od dawna w naszym subregionie. Wiemy, że wydarzenie pomoże lokalnemu biznesowi lepiej się poznać i rozpocząć wiele pasjonujących i zyskownych kręgów współpracy

-czytamy na stronie organizatorów. A są to poza BLUEFORM i ARP S.A. także Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Stowarzyszenie EBI. Patronem strategicznym jest także Miasto Żory.

Harmonogram wydarzenia:

 • 10.00 Uroczyste otwarcie targów
 • 10.30 – 11.00 Panel dyskusyjny: „START – i co dalej? – od start-up’u do stabilnej firmy”
 • 11.00 – 11.15 Prelekcja I: „Ulgi dla biznesu w 2022 r.” (Zakład Ubezpieczeń Społecznych)
 • 11.15 – 12.00 Minutki wystawców
 • 12.00 – 12.30 Panel dyskusyjny: „Biznes w subregionie – czy możliwa jest transformacja?”
 • 12.30 – 13.00 Minutki wystawców
 • 13.00 – 13.15 Prelekcja II: „Nowy ład – jak się przygotować na 2022 rok?”
 • 13.15 – 13.45 Panel dyskusyjny: „Jak ugryźć innowacje – i czy mnie to dotyczy?”
 • 14.00-14.30 Minutki wystawców
 • 14.30 – 14.45 Rozdanie nagród dla Startupoviczów subregionalnych inkubatorów
 • 14.45 – 15.00 Minutki wystawców
 • 15.00 – 15.15 Finałowe rozdanie nagród dla młodych innowatorów
 • 15.15 – 16.00 Atrakcje dodatkowe
 • 16.00 Uroczyste zakończenie I Targów Przedsiębiorczości STARTUPOVO’2021

Dodatkowo:

Sala VIP

 • VIPconnect
 • Spotkania kuluarowe i poczęstunek dla sponsorów i gości VIP

Sala biznesu

 • 10.00-16.00 Możliwość skorzystania ze stanowiska komputerowego i miejsca spotkań biznesowych.

Dokładny harmonogram będzie dostępny na stronie targów: www.blueform.pl/targi

W trakcie panelów dyskusyjnych będą poruszane tematy rozwoju przedsiębiorczości, Polskiego Ładu i jego wskazań dla przedsiębiorców, transformacji oraz ulg dla biznesu.

Do pobrania: Zaproszenie dla wystawców i Formularz zgłoszeniowy wystawcy, za którego pośrednictwem także można się zgłaszać na targi.

Głównymi sponsorami targów są Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz marka Firmotron – program do zarządzania i administrowania firmą.

Z Andrzejem Zabieglińskim, wiceprezesem i członkiem zarządu KSSE, który zarządza podstrefą jastrzębsko-żorską, rozmawialiśmy, dlaczego tak ważne jest to wydarzenie i dlaczego warto tam być.

Andrzej Zabiegliśnki: Przede wszystkim jest to kolejne miejsce, w jakim przedsiębiorcy daje się możliwość. Wejdź i się pokaż. Jeżeli siedzisz w swoim zaciszu pokoju, to nie masz szans, żeby może dostać przyśpieszenia, mówisz sobie, ten produkt dopracuję i dopiero z nim wyjdę. A nagle pojawiają się nowe przeszkody. A my mówimy – nie do końca musisz mieć ten produkt gotowy. Jeżeli ty masz już schemat, jeżeli rozpocząłeś pracę, może trzeba dofinansowania, może innego elementu. Ja zakładam, że na tych targach będziemy mieć szansę porozmawiania z pewnymi ekspertami, z ludźmi od dofinansowań i z ludźmi, którzy potrafią takim chłodnym okiem spojrzeć i powiedzieć, że w tym przedsięwzięciu już widzą szansę. Chodzi o to, żebyśmy wspólnie szukali miejsc do rozmowy, prezentowania się i wymiany swoich podstawowych poglądów.

Andrzej Zabiegliński, wiceprezes i członek zarządu Katowickiej Strefy Ekonomicznej S.A.

Radio 90: Czy inicjowanie takich przedsięwzięć, jakimi są targi przedsiębiorczości jest wartością dla całego naszego regionu?

Andrzej Zabiegliśnki: Ja powiem, że to musi mieć wartość! Powinniśmy pracować nad takimi relacjami, żeby tego typu przedsięwzięcia były regułą. Jak byśmy nie użyli statystyk, zawsze wychodzi, że ten mikro, mały, średni przedsiębiorca jest najbardziej dynamicznym przedsiębiorcą, szybko reagującym na zmiany, umiejącym się błyskawicznie dostosować do nowych realiów. Jak popatrzymy, ile rzeczy wokół nas się w ostatnim czasie zdarzyło i tak przyśpieszyło w kontekście cyfryzacji, no to my mówimy, że tego typu pomysły jeżeli mają być dobre, to trzeba je jak najszybciej wdrażać. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poprzez dobre inicjowanie, wspieranie tego typu przedsięwzięć, subregion w pewnym momencie stał się takim małym hitem na szerszej skali. Przenikanie i wymiana nowoczesnych myśli i dobrych trendów jest dla nas jednym z głównych celów.

Marcin Kozłowski: Trzeba także pamiętać, że Targi dają możliwość szybkich spotkań biznesowych – podczas jednego dnia możemy przeprowadzić więcej rozmów handlowych i marketingowych niż podczas trzech miesięcy normalnej pracy. Sam wiem, jak ciężko jest umówić się na spotkanie z ponad 100 firmami w ciągu roku. Tutaj możemy pokazać naszą ofertę, wymienić się wizytówkami, a nawet już dokonać zamówienia w ciągu 6 godzin targowych

-mówi Marcin Kozłowski, organizator targów (BLUEFORM), wiceprezes Żorskiej Izby Gospodarczej.

Na targach przedsiębiorczości pojawią się także firmy z regionu o ugruntowanej już pozycji na rynku. To będzie dobry moment na nawiązanie relacji biznesowych z doświadczonymi przedsiębiorstwami. Jednym z nich będzie Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju.

Krzysztof Rodziewicz: Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju, podobnie jak uczestnicy zbliżającego się wydarzenia, także działa ze 100 % kapitałem polskim. Nasze działania zawsze ukierunkowane były na lokalny biznes i mieszkańców naszego regionu. Tym bardziej nie może zabraknąć nas 26 listopada na Subregionalnych Targach Biznesu. Nadchodzący 2022 rok będzie dla jastrzębskiego banku rokiem szczególnym, gdyż będzie to rok jubileuszowy.

Krzysztof Rodziewicz: Blisko 125-letnia tradycja świadczenia usług na lokalnym rynku finansowym zobowiązuje nas do budowy z partnerami biznesowymi partnerskich relacji opartych na zaufaniu.

-mówi Krzysztof Rodziewicz, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju.

O skali współpracy Banku Spółdzielczego z lokalnym biznesem świadczy fakt, iż przez 10 miesięcy b.r. bank udzielił przedsiębiorcom z naszego regionu kredytów inwestycyjnych i obrotowych na łączną kwotę 66 mln zł, a wartość wszystkich kredytów klientów biznesowych w portfelu wynosi 185 mln zł.

Radio 90: Czemu silny bank z tak długą historią chce wspierać Targi?

Krzysztof Rodziewicz: Bank obok działalności komercyjnej w ramach działań statutowych wspiera organizacyjnie i finansowo różne formy aktywności ze swego otoczenia zgodnie z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. W Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu-Zdroju od lat kontynuowana jest współpraca z lokalnymi izbami gospodarczymi. Przykładem może być kooperacja ze stowarzyszeniem EBI Association działającym na rzecz rozwoju edukacji, biznesu i innowacyjności. Sponsorując targi biznesu chcemy aktywnie uczestniczyć w propagowaniu inicjatyw lokalnych. Bank w swych działaniach nakierowany jest na współpracę z klientem, opartą na wieloletnim doświadczeniu przy jednoczesnym obserwowaniu nowych rozwiązań systemowych, technologicznych na rynku finansowym i efektywnym ich wdrażaniu.

-dodaje Krzysztof Rodziewicz i zaznacza, że misją banku jest: „Doświadczenie oraz otwartość na nowe horyzonty i potrzeby klienta, które są wyznacznikiem bankowości jutra”.

Krzysztof Rodziewicz, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu-Zdroju

Targi w naszym subregionie są organizowane przez:

BLUEFORM

 • Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A.
 • Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
 • Stowarzyszenie EBI Association

Partnerem strategicznym jest także Miasto Żory.

SPONSORZY GŁÓWNI:

 • Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
 • Firmotron.pl

Dodatkowo Subregionalne Targi Biznesu STARTUPOVO’2021 sponsorują także:

 • Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju
 • Klimosz S.A.
 • Moc Natury – właściciel Hotelu i Restauracji Dąbrówka
 • Mida – właściciel Restauracji Stary Zdrój i Pizzerii Naro
 • Security Solutions
 • Kawa Julius Meinl

I Subregionalne Targi Biznesu, 26.11.2021 r. Hala Widowiskowo-Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju

Jak dojechać na targi:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022