Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami kolejny świetny koncert w Twinpigs. Tym razem Gospel! [WIDEO] [materiał partnera]

Facebook Twitter

23 października w Twinpigs odbędzie się pierwszy ogólnopolski zlot fanów Gospel. Wystąpią: znany Chór gospelowy „Z Miłości” i rewelacyjny wokalista brytyjski, znany na całym świecie JUNIOR ROBINSON! To wielka gratka dla miłośników muzyki gospel!

Kolejna odsłona dobrej muzyki w żorskim miasteczku Twinpigs. Był tutaj już zlot fanów The rolling Stones, przyszedł czas na nieco spokojniejszą, ale i tak energetyzująca muzykę gospel!

Grzegorz Winczewski, organizator zlotu miłośników muzyki gospel nie ukrywa, że taki koncert był jego marzeniem.

Kiedy w czerwcu przejęliśmy restaurację „Texas”, kiedy zobaczyłem miasteczko i w środku tego amerykańskiego miasteczka, amerykański kościółek – to pierwszą moją myślą było – zorganizuję tutaj koncert muzyki gospel! Od pomysłu do realizacji trochę czasu minęło, ale już 23 października zapraszam na wyjątkowe muzyczne wydarzenie.

Przed publicznością wystąpi Grupa „Z Miłości” to charyzmatyczny polski chór gospelowy, czerpiący inspiracje głównie z amerykańskich wzorców szeroko pojętej muzyki gospel, muzyki kościelnej oraz praise & worship. W różnorodności tejże fuzji muzycznej odnajdą państwo elementy muzyki soul, R&B, jazz, blues oraz pop. Grupa istnieje od 2003 roku i prowadzą ją absolwenci amerykańskiej uczelni muzycznej „Lee University” Ania i Norbert Pawlakowie. Tam też poznawali kunszt muzyki gospel, zarówno od strony technicznej, jak i duchowej. Wspólnie brali udział w licznych projektach muzycznych w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Anglia, Holandia, Belgia, Luksemburg, USA). Mieli zaszczyt wystąpić́ z Juniorem Robinsonem, Waynem Ellingtonem, Dolly Parton, Alvinem Slaughterem, Doylem Dykesem. Występowali z Lee University Jazz Ensemble pod dyrekcją Alana Wyatta.

Kolejny wykonawca to Junior Robinson – charyzmatyczny wokalista, dyrygent z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, blues, jazz, swing, gospel, R&B. Współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich wielu projektach. Piękna barwa głosu, umiejętność improwizacji i niesamowity feeling powodują, że jego koncerty to magiczne doświadczenie, dla wszystkich, bez względu na wrażliwość czy gust muzyczny.

Chór, solista i sekcja rytmiczna – czyli perkusja, gitara, bas klawisze, akustycy ustalają jeszcze szczegóły, ale czeka nas dobry czas spędzony przy dobrej muzyce

– zapowiada Grzegorz Winczewski. Jak dodaje, chcemy trafiać w różne gusta muzyczne.

Chcemy trafiać do każdego odbiorcy, z każdą muzyką, pod warunkiem jednak, że będzie to muzyka na poziomie i dobrze wykonana.

Koncert muzyki gospel odbędzie się w najbliższą sobotę 23 października o godzinie 16.00 wewnątrz kościółka na terenie Twinpigs.

Bilety szybko znikają, nie jest wykluczone, że jeśli będzie zainteresowanie, koncert powtórzymy

– deklaruje Winczewski.

Choć mamy już jesień i karuzele miasteczka będą już nieczynne, ale będzie można korzystać z parku, który jest czynny cały rok. Podobnie jak restauracja „Texas” i tutejszy hotel.

Działamy cały czas, niezależnie od parku. W tej chwili dopinamy do końca roku kalendarz imprezowy. Do połowy grudnia mamy koncerty w restauracji. 30 października zapraszamy na I Żorskie Zaduszki Muzyczne. 6 listopada będziemy gościć Jacka Dewódzkiego. Zapraszam na naszą stronę internetową i naszego Facebooka, tam są najświeższe informacje.

Dobra muzyka do posłuchania i do potańczenia. Ale restauracja „Texas” to także cos dla ciała.

Mamy znakomitego szefa kuchni, to były szef z zameczku”Promnice”. Marcin Walasek, mistrz kuchni robi niebotyczne burgery, żeberka, steki. Mamy kuchnię amerykańską. Teraz jesienią się kartą trochę”bawimy”. I wiem, że jeszcze niejedną rzeczą nasz szef kuchni zaskoczy.

Kuchnia jest czynna cały tydzień, restauracja już szykuje spotkania dla górników. Jak śmieje się Winczewski –

Barbórka na Dzikim Zachodzie? Nie ma problemu, ale będzie ona też w klasycznej, śląskiej formie. Zapraszamy na organizację urodzin, imienin, imprez, szkoleń biznesowych.

Organizatorem Zlotu Fanów muzyki gospel i koncertu jest marka „Restauracje Staropolskie” i Restauracja/Pub „Texas” przy współudziale Agencji Koncertowej DAD PRODUCTION POLSKA Sp. z o.o. Bilety dostępne w Hotelu Texas w Żorach (tel. 32 416 08 88) i na stronie: Ebilet.pl 

Na naszym profilu na FB mamy do wygrania wejściówki na wydarzenie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj