Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami „Mini targi rękodzieła i pasji” w Nieboczowach. Dlaczego warto tam być?

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę (02.10.) w Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach odbędą się "Mini targi rękodzieła i pasji". Odwiedziny można połączyć z zakupem niebanalnych rękodzieł. Mogą służyć jako ozdoby w naszym domu lub mieszkaniu, mogą też być oryginalnym prezentem, tym bardziej że święta już za niedługo. To nie wszystko co przygotowali organizatorzy: będą warsztaty, będzie degustacja.

Fot. Stowarzyszenie Kobiet z pasją i bez

Rozmawialiśmy z Izabelą Wysocką-Kabut główną organizatorką wydarzenia, założycielką stowarzyszenia Kobiet z pasjami i bez, jakie działa na terenie powiatu wodzisławskiego. Jakie atrakcje przygotowano?

Izabela Wysocką-Kabut: Pragnę zaprosić w najbliższą sobotę w imieniu swoim i kobiet ze stowarzyszenia Kobiet z pasjami i bez na I Mini targi rękodzieła i pasji. Targi potrwają od godziny 17.00 do godziny 20.00. Wystawiać się będzie 18 osób, które niejednokrotnie tylko w zaciszu domowym realizowały swoje pasje, a teraz mogą pokazać je światu. Będzie można nie tylko podziwiać rękodzieła, ale też nawiązać współpracę czy zakupić nietuzinkowe przedmioty, wszystkie robione ręcznie.

Fot. Stowarzyszenie Kobiet z pasją i bez

Radio 90: Co dokładnie będzie na stołach wystawców?

Izabela Wysocką-Kabut: Będą to m. in. przepiękne makramy, ręcznie robione pluszaki, obrazy tworzone różnymi technikami np. decoupage, obrazy na ubraniach, ikony, kartki okolicznościowe, zaproszenia, ozdobne pudełka, biżuteria. Będą również rękodzieła z recyclingu, co jest w dzisiejszych czasach bardzo dobrze postrzegane, będą spersonalizowane upominki, ozdoby wycinane ręcznie ze sklejki, stroiki okolicznościowe i kompozycje nagrobne. Będą także ubrania szyte przez krawcowe: bluzy, sukienki, fartuszki.

Fot. Stowarzyszenie Kobiet z pasją i bez

Radio 90: Targi to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy.

Izabela Wysocką-Kabut: Będą także warsztaty makramy, hula hop, będzie możliwość wypróbowania specjalnych butów do skakania. Będzie można także wysłuchać porad o zdrowym stylu życia, porad dietetycznych, skosztować pysznych koktajli owocowo-warzywnych. Zapraszamy też na stoisko ze swojskimi ciastami, a dla pierwszych zwiedzających kawa i ciastko gratis. Będzie też kącik kawowy i możliwość zakupu ciastek na wynos.

Zobacz przedsmak tego, co będzie się działo w Wiejskim Domu Kultury w Nieboczowach na zdjęciach stowarzyszenia Kobiet z pasjami i bez:

zobacz plakat:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj