Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami Otwarte Mistrzostwa Polski w Tchoukballu Plażowym

Facebook Twitter

Drużyny z całej Polski, ale i gości z czeskiej Pragi będą walczyć o puchary. Zawody odbędą się w weekend (23-24.06.) na terenie ośrodka w Rybniku-Kamieniu.

Fot. facebook.com/events/2048466168743518

Zapraszają na mistrzostwa Monika Reclik i Tomasz Nal z Tchoukball Ursus Rybnik, organizatorzy turnieju:

Mamy 13 drużyn, mecze potrwają dwa razy po 12 minut. Będą trwały całą sobotę, a w niedzielę myślę, że tak do godz. 15.00.

Wyjeżdżamy na coraz więcej turniejów w Polsce, ale również zagranicznych. Dla nas najważniejsze jest to, żeby zainteresować jak najwięcej ludzi tą dyscypliną. Staramy się też zainteresować młodzież, która by mogła w przyszłości rozwijać ten sport. Chcemy, żeby ten sport ich pociągnął.

Na czym polega ta gra? Kinga Grychtoł z Tchoukball Ursus Rybnik:

Jest 7 zawodników na boisku z jednej drużyny, są dwie bramki przypisane do drużyn. Wyglądają jak takie trampoliny, metr na metr. Zadaniem drużyny jest tak rzucić piłkę, żeby przeciwnicy nie złapali. Jeżeli oni złapią to drużyna przechodzi do obrony, a jej zadaniem jest złapanie piłki, którą rzucają przeciwnicy. Jeżeli piłka spadnie na ziemię jest punkt. W jednej drużynie mogą być mężczyźni i kobiety. Nie ma też przedziału wiekowego. Jest to sport dla każdego. (…) Każdy może się odnaleźć! 

To gra, w której bardzo ważne są zasady fair play:

Mamy tzw. kartę Tchoukballa, ona mówi o zasadach fair play. One są bardzo istotne w tej grze. Zadaniem każdego zawodnika jest grać tak, żeby udoskonalać siebie, drużynę. Nie jest to na zasadzie rywalizacji, żeby wygrać. Na boisku zawodnicy przyznają się do swoich błędów, są sędziowie, którzy są kolegami z innej drużyny. My mamy wzajemnie do siebie zaufanie. (…)

Otwarte Mistrzostwa Polski w Tchoukballu plażowym w sobotę (23.06.) i w niedzielę (24.06.) od godz. 9.00.

Więcej informacji TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024