Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami Rybnicka Jesień Kabaretowa „Ryjek”. Bilety trafiły do sprzedaży

Facebook Twitter

W piątek (23.09.) w samo południe rusza sprzedaż biletów na tegorocznego Ryjka. Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna Rybnicka Jesień Kabaretowa będzie miała nową odświeżoną formułę. Nowością jest między innymi to, że w konkursie głównym zamiast kabaretów, pojawią się projekty kabaretowe.

Na scenie zobaczymy między innymi formację o nazwie „Brutalne pieszczoty”, czyli grupę złożoną z kabaretu Ani Mru Mru oraz Łowców. B. Mówi Łukasz Żak nowy dyrektor artystyczny Ryjka:

Łukasz Żak: Wytypowałem, zaprosiłem sześciu liderów, czyli takie osoby, które piszą teksty, które zazwyczaj są liderami w innych grupach. Poprosiłem ich o to, żeby zmontowali nowe składy, żeby zaprosili innych kabareciarzy, czasem są to aktorzy, czasem osoby, które w kabarecie już nie występują. Mamy takie nazwiska, których już długo nie było i wracają na Ryjka. Zamiast kabaretów, projekty kabaretowe, rzeczy przygotowane wyłącznie i specjalnie na Ryjka i my sami nie mamy pojęcia, jak to wypali, ale jesteśmy pełni nadziei, że będzie fantastycznie.

W sumie zobaczymy sześć nowych wyjątkowych projektów kabaretowych- dodaje Piotr Sobik współorganizator Ryjka:

Piotr Sobik: W tym roku na Ryjku nie będzie ani jednej grupy takiej, która na co dzień gra pod swoją marką. Te kabarety będą tworzyły osoby, które na Ryjka przyjeżdżały w przeszłości wielokrotnie. To są ludzie, którzy zjedli zęby i nie tylko na kategoriach, na punktacjach. To są typowi kabaretowi wyjadacze.

Nowością będzie także Ryjkowy Konkurs na Boczku, czy Richtig Śląski Wieczór. Powróci także Szkolny Ryjek. Nie zmieni się jednak to co wyróżnia Ryjka, czyli to że kabarety same się oceniają. Rybnicka Jesień Kabaretowa od 17 do 21 listopada, a bilety na to wydarzenie od piątku (23.09.) od godziny 12.00.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj