Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych w Wodzisławiu!

Facebook Twitter

To będzie dwudniowe, barwne święto powiatowej kultury, połączone z prezentacją ciekawych propozycji organizacji pozarządowych i naszych czeskich partnerów. Wstęp na imprezę jest wolny.

Fot. Monika Woźniak

Festiwal stanowi część obchodów 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego.

W piątek, 31 sierpnia odbędzie się Festiwal Kultury, podczas którego ośrodki kultury z terenu powiatu wodzisławskiego zaprezentują swoją ofertę i działalność. Ponadto zaplanowano plener malarski, występy orkiestr oraz wokalistów, jak również koncert muzyczny zespołu Coast Patrol na zakończenie imprezy.

W sobotę, 1 września, na wodzisławskim rynku prezentować się będą głównie organizacje pozarządowe z terenu powiatu wodzisławskiego, a także podmioty III sektora działające w Petrovicach, Bohuminie, Silherovicach i Krzyżanowicach. Czeka wiele atrakcji oraz ciekawych spotkań, między innymi działania warsztatowe, profilaktyczne, artystyczne oraz sportowe. Ten dzień również zakończy się koncertem muzycznym.

„Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych”, realizowany jest przez Powiat Wodzisławski w ramach projektu „Ludzie i kultura pogranicza polsko-czeskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice” w ramach Programu Interreg V-A 2014 – 2020 Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj