Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przed nami wernisaż wystawy „La Isla Bonita” Katarzyny Czampiel

Facebook Twitter

Katarzyna Czampiel z zawodu projektantka tekstyliów, malarka, fotografka, podróżniczka, rybniczanka. W halo!Rybnik za pomocą swoich prac opowie o podróży po jednej z Wysp Kanaryjskich.

Fot. Katarzyna Czampiel

Katarzyna Czampiel: Będzie to wystawa pt. „La isla Bonita” opowiadająca o wyspie La Palma, jednej z siedmiu Wysp Kanaryjskich, na której odbyłam 5-miesięczny wolontariat z Europejskiego Korpusu Solidarności. W najbliższą sobotę (07.10.) w halo!Rybnik odbędzie się wernisaż, czyli otwarcie tej wystawy. Będzie możliwa do zobaczenia przez cały październik.

Radio 90: Co dokładnie będziesz chciała pokazać?

Katarzyna Czampiel: Są to obrazy, które są zbudowane ze zdjęć, tak zwane kolaże lub fotomontaże składające się z fotografii oraz rysunków z podróży

Radio 90: Czego widz może oczekiwać?

Katarzyna Czampiel: Przede wszystkim kolorów, wiele barw, ja uwielbiam żywą kolorystykę. Może się zaskoczyć poprzez dziwność obrazów, jakie zobaczy, ponieważ nie są to zdjęcia widoku, tylko poskładane jego części, również przeskalowane, które dają wrażenie nierealności.

Radio 90: Co jeszcze spostrzegłaś, przebywając na tej wyspie?

Katarzyna Czampiel: Naturę, jej piękno i dzikość. Dla mnie niesamowita była czystość nieba w nocy. Przez niemal cały pobyt spałam na dachu małego domku i podziwiałam nieboskłon, który był najlepszym widokiem, jaki w życiu widziałam.

Zobacz zdjęcia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024