Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedłużył kontrakt o kolejne dwa lata

Facebook Twitter

Robert Kalaber nadal będzie prowadził hokejową reprezentację Polski. Słowacki szkoleniowiec, który jest także trenerem JKH GKS-u Jastrzębie, przedłużył kontrakt z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie o kolejne dwa lata.

Przypomnijmy, Kalaber został trenerem reprezentacji Polski w czerwcu 2020 roku. Zrealizował najważniejszy postawiony przed nim cel, jakim był awans do Dywizji IA (jeden A). Teraz czekają go kolejne wyzwania. W przyszłym roku Biało-Czerwoni rywalizować będą właśnie w Mistrzostwach Świata Dywizji IA (29.04-05.05.2023r.). Ich rywalami będą Wielka Brytania, Włochy, Korea Południowa, Litwa i Rumunia. Celem jest utrzymanie, ale selekcjoner twierdzi, że reprezentacja mamy szansę, by włączyć się do rywalizacji o awans do Elity.

A co słychać w klubie Roberta Kalabera? Po pierwsze otrzymał on licencję na występy w hokejowej ekstralidze na kolejny sezon, a po drugie do zespołu dołączył kolejny zawodnik, to fiński napastnik Markus Korkiakoski, który w swoje karierze grał klubach z Finlandii i Czech. Dodajmy, że jego nowy zespół kończy w tym tygodniu pierwszą część przygotowań do sezonu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj