Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedsiębiorcy nie zgadzają się na budowę linii kolejowej na węźle autostradowym w Gorzycach

Facebook Twitter

Przedsiębiorcy nie zgadzają się na budowę linii kolejowej na węźle autostradowym w Gorzycach. Kilka dni temu w biurze senator Ewy Gawędy doszło do spotkania samorządowców z lokalnym biznesem, na którym przedstawili oni swoje stanowisko w sprawie planowanego przebiegu linii kolejowej.

Fot. Katarzyna Głowacka / plk-sa.pl

Przebieg linii kolejowej z Ostrawy do Katowic, a potem dalej do mającego powstać Centralnego Portu Komunikacyjnego budzi od początku ogromne emocje. Jak mówili podczas spotkania przedsiębiorcy, dwie zaproponowane przez CPK koncepcje przebiegu linii przecinają węzeł autostradowy i wchodzą również w tereny, gdzie już prowadzona jest działalność gospodarcza. Mało tego linia kolejowa w tym pasie, zablokuje również możliwość planowanych inwestycji takich jak magazyn logistyczny w Gorzyczkach czy Park Gorzyce. Będzie się to wiązać z wypłatą odszkodowań.

Stanowisko lokalnego biznesu popierają wójtowie Godowa i Gorzyc, którzy wspólnie z przedsiębiorcami proponują rozważenie innego wariantu zakładającego przejście linii kolejowej przez granicę państwa między Łaziskami a Godowem. To jednak musi zostać jeszcze uzgodnione również z Czechami, bo linia kolejowa po polskiej stronie musi się połączyć z naszymi południowymi sąsiadami

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022